TOGG 1.5 milyon TL olsa bile kapış kapış gidecek

Hepimizi soyuyorlar...
Vatan millet diye diye götürüyorlar zaten.
İktidar sürekli koyunların gözünü boyuyor diye her yaptığı şeye(senin nezdinde demiyorum) soygun demek saçma.
Bence geç kalınmış bir proje.

Gereksiz heykellere çıkan ses; TOGG'a çıkan ses kadar değil bu forumda, ama kaldı ki ortada bir fabrika projesi de var, yani altı tamamen boş, sırf göz boyama(elbette vardır ama tamamen değil) için yapılan bir proje olduğunu düşünmüyorum.

İktidarı desteklemiyorum(Bunu da demek zorunda kalıyoruz artık) ama tek kutuplu, özgür düşüncüleri olmayan bir insan da değilim(lafım meclisten dışarı).

İktidar sürekli koyunların gözünü boyuyor diye her yaptığı şeye(senin nezdinde demiyorum) soygun demek saçma.
Bence geç kalınmış bir proje.

Gereksiz heykellere çıkan ses; TOGG'a çıkan ses kadar değil bu forumda, ama kaldı ki ortada bir fabrika projesi de var, yani altı tamamen boş, sırf göz boyama(elbette vardır ama tamamen değil) için yapılan bir proje olduğunu düşünmüyorum.

İktidarı desteklemiyorum(Bunu da demek zorunda kalıyoruz artık) ama tek kutuplu, özgür düşüncüleri olmayan bir insan da değilim(lafım meclisten dışarı).
Projenin her şeyi senin benim cebimden çıkıyor ama sahibi, hiçbir masrafa karışmayan, her şeyi silip süpüren yandaş firmalar oluyor.
Neyi savunalım şimdi biz? Oh ne güzel soyuyorlar bizi mi diyelim?
Gerisi laf-ı güzaf...

TOGG şu hali ile zenginlere üretilen, AB ve kuzey Amerika için üretilen bir araç.
Ülkemizin %80-90'ı Toog'un boş halinin hayalini anacak kurar.

Vergi indirimi gümrük birliğinden dolayı gelirse ülke içinde üretilen veya dışarıdan ülkeye giren her araca oto atik yansır.
Yani aynı oranda Tesla'da indirime girecek ve sorum şu sen olsan Tesla mı alırsın TOGG mu?
TOGG Kuzey Amerika'da tutunabilecek bir araba değil aynı şekilde Avrupa'da da tutunamaz büyük ihtimal. Yerli rakip çok ve daha araçlar kendini kanıtlamadı. İlk etapta hedef kitle Ortadoğu olur.

Aynı arabadan onlarcası var. Çin pazarlarında özellikle. Araplar da süper lüks hayvani motorlu araçlardan inmeyeceklerine göre bu aracın satacağı piyasa pek yok. Baştan hata edildi, Egea ve Taliant gibi bir araba yapacaktın, sadece kliması, ESP'si vesaire olacaktı, Egea'dan 20 bin lira bile ucuz olsa stok bolluğundan kapış kapış giderdi. Şimdi belki de maaşlı çalışan kesimin alması imkansız olan bir paraya çıkacak. Her işleri şatafat ne diyelim ki.

Bence kapış kapış gitmeyecek çünkü 1.5 milyona yüksek ihtimalle çıkmaz çünkü elektrikli araçların piyasası gerçekten yüksek. Zaten çıksa da malum parti seviciler dışı kimse almayacaktır.

TOGG Kuzey Amerika'da tutunabilecek bir araba değil aynı şekilde Avrupa'da da tutunamaz büyük ihtimal. Yerli rakip çok ve daha araçlar kendini kanıtlamadı. İlk etapta hedef kitle Ortadoğu olur.
Tutar demedim, parası olan memleketler için üretiliyor demek istedim.
Ortadoğuda bu arabayı kim alacak? Alabilen Ferrari bugatti alıyor.
Ha TOYOTA alternatifi üretir arkasında silah sistemi takarsan örgütler belki alır.
Bu araçlar gelişmiş ülkeler için üretilir.

TOGG'u yerli sananlar gerçekten komik. Araç hükümet tarafından duyurulmadan 2 yıl önce yayınlanmış videoları var.

Prototip Almanya'da üretiliyor. Hangi parçasının yerli olduğunu bilen yok.

TOGG'u yerli sananlar gerçekten komik. Araç hükümet tarafından duyurulmadan 2 yıl önce yayınlanmış videoları var.

Prototip Almanya'da üretiliyor. Hangi parçasının yerli olduğunu bilen yok.
Olay sanıp sanmamak değil sonuç olarak adı yerli ve diğer arabalar gibi çok çok yüksek vergili değil, vergisi daha az.

Yeni konular

Geri
Yukarı