TOGG olayı

Üstadı'm

Decapat
Yerli TOGG otomobilleri açıklandığında 2021 sonunda ilk modellerin satışa çıkacağı açıklanmıştı şimdiki açıklamalarında ise 2023'de üretime başlanacağı tahmin ediliyor. 2018 yılında tahmin edilen baz fiyatı 300 bin TL idi ama kur ve ÖTV artışlarından dolayı günümüzde en az 1 milyon TL bandında satışa çıkacağı tahmin ediliyor peki bu nitelikte bir arabaya 1 milyon TL verip kim alacak bu değirmenin suyu nasıl dönecek?

Milyar dolarlık yatırımlar yaptılar bu iş geri dönülemez bir hal aldı. Peki sizce bu TOGG olayının sonu ne olacak?
Eğer hedeflerini başaramazlarsa Türk halkının başına bir ekonomik hüsran daha olacağı kesin...

Son düzenleyen: Moderatör:
Hepsi göz boyama dostum bunu daha ne zaman anlayacaksınız? 2023 demelerinin sebebi tabii ki de seçim ama bir işe yaramayacak.

TOGG'un resmi sitesinin ana sayfasının aynısını hatta (bence) daha güzelini 30 dakika içinde sıfırdan yaptım. Bu kadar büyük bir proje yapıp daha resmi web sitelerini 30 dakikada yapılabilecek bir site yapan firma mı bu arabaları üretebilecek? Gülünç...

Yerli TOGG otomobilleri açıklandığında 2021 sonunda ilk modellerin satışa çıkacağı açıklanmıştı şimdiki açıklamalarında ise 2023'de üretime başlanacağı tahmin ediliyor. 2018 yılında tahmin edilen baz fiyatı 300 bin TL idi ama kur ve ÖTV artışlarından dolayı günümüzde en az 1 milyon TL bandında satışa çıkacağı tahmin ediliyor peki bu nitelikte bir arabaya 1 milyon TL verip kim alacak bu değirmenin suyu nasıl dönecek?

Milyar dolarlık yatırımlar yaptılar bu iş geri dönülemez bir hal aldı. Peki sizce bu TOGG olayının sonu ne olacak?
Eğer hedeflerini başaramazlarsa Türk halkının başına bir ekonomik hüsran daha olacağı kesin...

Ertelenme sebeplerinin Corona'dan başka bir şey olacağını sanmıyorum.

Ertelenme sebeplerinin Corona'dan başka bir şey olacağını sanmıyorum.
2023 seçimine göz boyamak olamaz mı yani? :D Daha önce binlerce kere aynı şeyi yaptılar, yine aynısını deniyorlar ama bu sefer yemez. Millet uyandı.

Dünyanın en yerli otomobil markası Chevrolet %52-60 oranında yerli iken nasıl oluyor da yıllardır dışarıya bağlı olan bir ülke %100 yerli otomobil üretiyor? Akıla mantığa uygun değil fakat bunu söylediğim için büyük ihtimalle linç yiyeceğim.

Kısacası göz boyamadan ibaretti ve hala öyle.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dünyanın en yerli otomobil markası Chevrolet %52-60 oranında yerli iken nasıl oluyor da yıllardır dışarıya bağlı olan bir ülke %100 yerli otomobil üretiyor? Akıla mantığa uygun değil fakat bunu söylediğim için büyük ihtimalle linç yiyeceğim.

Kısacası göz boyamadan ibaretti ve hala öyle.
Daha %100 yerli sitesini yapamamışlar, arabasını mı yapacaklar? :D

Türkiye'de ciddi anlamda iş yapabilecek kişiler var ama devlet desteği "yandaş" kişilerde olduğu için bu insanlar gün yüzüne çıkmıyor.

Geri
Yukarı