TOGG üretim bandından ilk video geldi

Yerli ve milli arabamız TOGG üretim bandında.
Bu prototip üretimi sanırım yani seri üretim değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Gafa İha bunların değil, Selçuk Bayraktar'ın başarısıdır. Devlet destek vermek zorunda zaten o para senin benim param. Bunların yapacağım ve yapıyorum dediği hiçbir şey yok hepsi propaganda. Yapılmasın diyen yok ben senden daha milliyetçiyim. Benim derdim artık seçimden seçime milletin cahil duygularını esir alarak bu adamlar devletin hazinesini o göbekleriyle yemesin. Bim'e dil isteyecek duruma gelmişler ama gel gör ki, kimler bilmiyor ve hangi konumdakiler. Bu farklı yere gidiyor o yüzden sonlandırıyorum.
Haklısınız. Hayırlısı olsun.

Bu arabayı 50 bin TL'ye vermeyeceklerse ben bu arabaya yerli diyemem. Zira Volvo İsveç'te üretim yapıp 50 bin Euro'ya halkına veriyor, İsveç Kronu olarak söylersek 500 bin Kron diyebiliriz.
Bu arabanın 50k olma ihtimali Kanuni sultan Süleyman’ın dirilip Viyana’yi tekrar kuşatması kadar imkansız(neden böyle bir örnek verdim bilmiyorum:D)

Bu arabanın 50k olma ihtimali Kanuni sultan Süleyman’ın dirilip Viyana’yi tekrar kuşatması kadar imkansız(neden böyle bir örnek verdim bilmiyorum:D)
100'de razıyız. Hatta 150'ye bile razı oluruz. Minimum 350-450 bandında çıkacaktır. Premium sınıf farkından dolayı değil, Türk parasının içine ettikleri için.

Alacağım veya almayacağım ona çıktığı gün bakacağız. Neticeye bakacaksın. Ortada yerli ve milli bir araba var ve bu iş bu sefer gayet ciddiyet taşıyor. Ne kadar sevinsek gurur duysak azdır.
''Yerli araba''

Tabii ki de %100 Yerli gibi bir şey olamaz. ama sen parçaların yüzde %80'inini dışardan ithal alırsan bu arabaya yerli diyemem.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bundan bir sene öncesine kadar senin gibi düşünüyordum ama her kurum ve kuruluşta gerçekleri gördüm o konuda endişen olmasın.
Kurumların rezalet olduğunun ben de farkındayım. Fakat bu devlet işi değil. Öyle alelade bir şekilde çamur atabileceğin bir mesele de değil. Hem de gerçek neye göre gerçek? Türkiye'de herkesin gerçekliği başkasının filtresinden geçer.

%80 ithal olduğunu nereden öğrendiniz mesela? Bir veri, kaynak sunun desem sunabilecek misiniz?

1. Aracın motoru Bosch'tan, bataryası Çin'den aracın entegrasyonu için Alman Edag, Şaşi Myra'dan tasarımı ise İtalyan'lardan olacaksa yerli araba üretimi için bugüne kadar hangi şartların olgunlaşması beklenmiştir?
Saadet Partisi milletvekilinin sunduğu soru önergesinden.

Geri
Yukarı