Tom Clancy's Tom Clancy's Rainbow Six: Siege klavyeyi gamepad olarak okuyor

İşletim sistemi
Windows 10

elibolata

Decapat
Öncelikle herkese merhaba Tom Clancy's Tom Clancy's Rainbow Six: Siege oyununda sanırım klavyemi gamepad olarak okuyor. Oyuna giriyorum ana menüye, ayarlara vs. girdiğim zaman klavye tuşu olarak kısayolları gösteriyor ama oyunda bir maça başlayınca kısayol tuşu olarak gamepad butonları (lb, lr, yukarı yön tuşu vs.) Gösteriyor. Klavye üzerinden hareket edemiyorum tek yapabildiğim mouse kullanarak sağa sola bakmak onun dışında ateş etmek nişan almak gibi eylemleri yapamıyorum. Bilgisayarımda herhangi bir gamepad takılı değil. Oyunun ayarlarını incelediğimde de yaşadığım problemi çözebilecek bir ayar bulamadım sorunu bilen veya bana yardımcı olabilecek birisi varsa gerçekten çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim

Dosya Ekleri

• Screenshot 1.png
    Screenshot 1.png
    121,2 KB · Görüntüleme: 191
  • Screenshot 2.png
    Screenshot 2.png
    212,1 KB · Görüntüleme: 135
Controls menüsünden kontrol cihazını klavye olarak seçmeyi denedin mi?

Controls menüsünde kontrol cihazını ayarlayabileceğim bir seçenek sunulmuyor. Klavye tuş atama ayarlarının hemen altında bir de gamepad tuş atama ayarları bulunuyor. İkisi arasında seçim yapamıyorum ne yazık ki. :(
Klavye seçmen gerek.

Nereden seçebilirim? Controls menüsünde seçebileceğim bir ayar bulunmuyor.

Kardeşim Bluetooth'u kapat. Bende de aynı sorun oldu. Bugün gamepadi Bluetooth cihazı olarak algılıyor. Onu kapatınca sorun çözüldü bende. Başlık için çok sağ ol bu arada. Kafayı yiyordum az daha bir tek bana oluyor diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı