Topladığım RTX 4090 sistem nasıl?

Dreamwalker

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Uzakyol Başmühendis (YDO)
Son parçaların gelmesi ile beraber sistemi sadece kurmak kaldı artık. Hafta içinde kurulumu tamamlayıp, test sonuçlarını paylaşırım.
Sormak istediğiniz herhangi bir konu, parçalarla veya sistem hakkında düşüncülerinizi duymak isterim. Fiyat genelde en çok sorulan soru olduğu için, şimdiden cevaplayım, aşağı yukarı 120.000 TL tuttu, monitör hariç.

• Corsair 5000t (beyaz)
  • ASUS ROG Crosshair X670e Hero.
  • AMD Ryzen 7950X.
  • MSI Gaming X Trio 4090.
  • Corsair H150i Elite Capellix + LCD ekran.
  • Trident Z5 Neo RGB 2x16 GB 6000 MHz (CL 30, 30-38-38-96)
  • Samsung 980 Pro 1TB.
  • Seagate Barracuda 7200 RPM 1TB.
  • ASUS ROG Thor 1000W Platinum II.
  • 7 adet Lian Li uni fan AL120 + 3 adet Corsair LL120.
  • LG 27" 27GN950-B 4K 144Hz 1ms (eski sistemden)
  • Cooler Master Cryofuze violet 12,6 w/m·k

20221230_205635.jpg

Düzeltme: Başlığı moderatör niye değiştirdi anlamadım ama neyse, daha önceki sistemlerim.

Son düzenleme:
Güzel sistem hocam sadece keşke HDD olarak WD Blue'ya da Toshiba P300 alsaydınız Barracuda da sorun yaşayan çok kullanıcı var.
HDD zaten gereksiz dosyaları ve oyunları depolamak için daha önceki sistemlerimde de aynı model ürünü kullandım, hiç bir problem yaşamadım nedense.
Bu kadar para verip markaları çorba yapmayı mantıklı bulmuyorum açıkçası. Kasa ve AIO Corsair, anakart ve PSU ASUS, ekran kartı MSI.

RGB ve genel kontrol için zibilyon tane yazılım kurmak zorunda kalacaksın.

Asus'un Armoury Crate programı ile hepsini senkronize olarak kullanabiliyorsun, ICUE sadece işlemci soğutucu için lazım oda fanların devir hızını ayarlamak için, evet maalesef RGB programları başa bela olabiliyor ama artık alıştık.

Geri
Yukarı