Topladığım sistem uyumlu mu? Kasa ve PSU önerir misiniz?

Bütçe
800

berkayyilmaz95

Decapat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba.

Öncelikle sistem parçalarımın uyumlu olup olmadığını merak ediyorum. Sistemde herhangi bir sorun çıkar mı? Bu donanımlara alternatif olarak aynı bütçede daha iyi parça öneriniz var mı? Gereken gücü ve olması gereken fan sayısını bilmediğimden dolayı 800 TL bütçelik kasa ve PSU önerir misiniz? Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim. Sistem parçalarım şunlar:

İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
Anakart: ASUS TUF B450 PRO.
Ekran kartı: MSI Radeon RX5700 Mech OC.
Bellek: 2X Corsair Vengeance LPX 8 GB 3200 MHz.
SSD: 240GB SanDisk SSD Plus sabit.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba.

Öncelikle sistem parçalarımın uyumlu olup olmadığını merak ediyorum. Sistemde herhangi bir sorun çıkar mı? Bu donanımlara alternatif olarak aynı bütçede daha iyi parça öneriniz var mı? Gereken gücü ve olması gereken fan sayısını bilmediğimden dolayı 800 TL bütçelik kasa ve PSU önerir misiniz? Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ederim. Sistem parçalarım şunlar:

İşlemci: AMD Ryzen 5 3600.
Anakart: ASUS TUF B450 PRO.
Ekran kartı: MSI Radeon RX5700 Mech OC.
Bellek: 2X Corsair Vengeance LPX 8 GB 3200 MHz.
SSD: 240GB SanDisk SSD Plus sabit.
Kasa ve PSU olarak bunu önerebilirim. Bu arada başka siteden bakıyorsan topladığın parçalara Vatan üzerinden de bak. KDV indirimi olduğu için daha ucuza bulabilirsin.

Kasa ve PSU olarak bunu önerebilirim. Bu arada başka siteden bakıyorsan topladığın parçalara Vatan üzerinden de bak. KDV indirimi olduğu için daha ucuza bulabilirsin.

Teşekkür ederim. Ayrıca belirtmek isterim ekran kartını da yorumlar üzerine Sapphire Pulse Rx 5700 almaya karar verdim. Peki 550 watt psu bu sisteme yeterli olur mu?

Teşekkür ederim. Ayrıca belirtmek isterim ekran kartını da yorumlar üzerine Sapphire Pulse Rx 5700 almaya karar verdim. Peki 550 watt psu bu sisteme yeterli olur mu?
Sistemin yük altında 12V kanalından en fazla 350W çeker. Yani 12V kanalından 500W civarı veren bu PSU yeterli gelir.

Kartın fiyatı ne kadar ? Mech GP daha ucuzsa bence o daha mantıklı. Yine de AMD kartlar için Sapphire önerilen bir marka.

Kasa olarak SIROCON III öneririm çok güzel kasa ve içinde de 600+80 PSU geliyor Xigmatek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemin yük altında 12V kanalından en fazla 350W çeker. Yani 12V kanalından 500W civarı veren bu PSU yeterli gelir.

Kartın fiyatı ne kadar ? Mech GP daha ucuzsa bence o daha mantıklı. Yine de AMD kartlar için Sapphire önerilen bir marka.

Kartın fiyatı şuan 2960 tl (Hepsiburada - Sapphire Pulse RX5700). Mech GP ile aynı neredeyse fakat internetten bir çok forum okudum. AMD kartlarda Sapphire öneriliyor. Hem bu modelde MSI markalı ürünlerin ısınma sorunu varmış.

Ayrıca kasa ve psu seçiminde yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim...

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı