Toplanan bilgisayar sonrası dikkat edilmesi gerekenler nedir?

Abdullah_Kadir

Hectopat
Makaleler
3
Yarın bir aksilik olmazsa gelen parçaları kasada birleştireceğim. Kurduktan sonra yapmam gereken testler nelerdir?
  • İşlemci: Ryzen 5 5600.
  • Anakart: B550M-DS3h
  • Ekran kartı: 3070.
  • RAM: 2x8 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Visual C++ kur. ChipSet sürücülerini kur (Anakart için) , Ekran kartı sürücüsü kur son olarak Adobe Acrobat, Libre Office vs. kur ki bazı programlar açılırken hata vermesin.

Yarın bir aksilik olmazsa gelen parçaları kasada birleştireceğim. Kurduktan sonra yapmam gereken testler nelerdir?
  • İşlemci: Ryzen 5 5600.
  • Anakart: B550M-DS3h
  • Ekran kartı: 3070.
  • RAM: 2x8 GB.
Furmark, Prime95 gibi testlere sok. Mavi ekran hatası var ise bir sorun var demektir.
(Ekran kartı için)

Cinebench 23 indir ve işlemcinin affedersin anasını ağlat. Yine mavi ekran verirse bir sorun var demektir.

İşletim sistemi kurun. Eğer Windows 10 yada 11 kullanacaksanız driver kurmanıza gerek yok otomatik kurar.

EDİT: Ben arkadaşların driver önerisinden dolayı böyle yazdım test yazısını görmedim.

Arkadaşların dediği gibi işlemci ve ekran kartı testleri yap kasa kapağını açıp sipariş ettiğin parçalar gelmişmi diye kontrol et anakart ekran kartı sürümlerini güncelle ve BIOS'tan RAM kapasitesini yani MHz'sini RAM'in kaç MHz ise ona çek ilk formatta veya ilk kurumda otomatik olarak düşük MHz de kuruludur tam verimi almak için ramine göre ayarla bu dediğim şeyi kendi raminin kapasitesinin üstüne çekme overclock gibi bir şey dğeil bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı