[Toplandı] Ryzen 2700X ve RTX 2080 Ti Sistem

En azından 100tl hocam olsun,ben n11'den almıştım 8tl ye ama olsun hayırlı olsun.Bu arada sistem gerçekten harikalar harikası hayırlı olsun.
Aldıktan sonra farkettim bende N11'de o fiyata satıldığını , yapıcak bir şey yok artık. Teşekkürler darısı başınıza.

Teşekkür ederim, parçaları kendim seçtim aslında. Eski makineyi arkadaşa sattığım için mecbur toplamaya gelecek kendisi :)
Fiyatını özelden atıyım buradan yazınca değişik mesajlar geliyor maalesef.

İkisi de yerinde sağlam duruyor sağ ol ;)

Teşekkür edeirm. Ekranı alırken ben de özellikle öyle istedim ama ekran kartı fazlasıyla bütçeyi uçurduğu için şimdilik 4K ekranların biraz fiyatının düşmesini bekliyorum. GTX 1080 ile denediğimde hiçbir ekran yırtılmasına falan rastlamadım ama RTX ile nasıl olur bilmiyorum. Ekran 2K bu arada.
Madem böbreğini satmadın, bende 7600M ile su içeyim bari :)

Acaba sistemi hangi teknomarket veya siteden topladınız, PC toplarken nerelere güvenebilirim?
Çoğunluğunu Hepsiburada ve QP Bilişim'den aldım , ekran kartı ön sipariş ile Vatan'dan. Sistemi toplarken yurtdışında olduğum için ekranı da Amazon'dan aldım. Kurulumu da tamamiyle kendim yaptım.

QP Bilişim'i özellikle öneririm kaliteli çalışıyorlar , fiyatları bir tık piyasının üstünde ama böyle bir sistem toplarken daha çok kaliteye önem verdim Allah'a şükür sıkıntılı bir parça gelmedi.

Uzun süren ekran kartı bekleyişinin sonunda nihayet tam olarak sistemi topladık :D Bugün akşam arkadaşın da yardımıyla kasayı toplayıp son fotoğrafları atarım. Sormak istediğiniz herhangibi bir konu, parçalarla veya sistem hakkında düşüncülerinizi duymak isterim.

Kasa: NZXT H700 Beyaz
Anakart: MSI X470 Gaming M7 AC
İşlemci: AMD Ryzen 2700X
Ekran Kartı: MSI Gaming X TRIO 2080 Ti
İşlemci Soğutucu: NZXT Kraken X72
Ram: TridentZ RGB 16 GB 3200Mhz
SSD: Samsung 970 EVO 250GB, Corsair Force LE 200 120 GB
HDD: Seagate Barracuda 7200 RPM 1TB
Güç Kaynağı: Corsair HX 850
Fan: Corsair HD 140 , HD 120 (3x)
Ekran: MSI Optix MPG27CQ 27" 1ms 144Hz

Eki Görüntüle 339855
Ram, amd ve ekran kartı uyumlu seri mi, yani yongası samsung B-Die mi? seri numarasını yazar mısınız lütfen.
Ben de aynı sistemi toplamak istiyorum, farklılıkları;
Corsair H150i PRO RGB 360mm sıvı soğutma / Kasa H700i olacak / güç kaynağı, be quiet Dark Power Pro 11 güç kaynağı ünitesi 850 W. Değiştirdiğim parçalar uyumsuzluk sorunu yaşar mıyım?
Sisteminizde herhangi bir sıkıntı oldu mu geçtiğimiz birkaç aylık dönemde ve şunu da şöyle yapsaydım alsaydım dediğiniz bir şey?

Bir sorum olucak ayrıca bu işlemci soğutucunun fan çıkış pinini(Pompa kısmındaki, radyatörtekiler değil) cpu_fan soketi yerine pump fan soketine takınca ne değişiyor?
Sanırım cevap verilmemiş bu soruya. Ben de aynen o şekilde kullanıyorum. Pompanın çıkışını anakartta pump_fan soketine takmalısınız. Sebebi, pompa performansını işlemci sıcaklığına göre anakart otomatik kontrol ediyor.
Cpu_fan soketine, radyatör üzerindeki fanları (eğer bir cpu_fan soketi var ise) 3 in 1 bağlantıyla bu sokete bağlayarak tüm işi anakarta bırakırsınız. Uygun olanı da bu şekildedir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı