[Toplandı] Ryzen 2700X ve RTX 2080 Ti Sistem

Aynen şimdi uğraşılmaz ama aslında ekran kartının 3 tane fanı fazlasıyla yetiyor. Bu şekilde sıcak hava kasadan rahat atılamıyor. Üstelik filtre yok galiba, çok hızlı tozlanacaktır bilgisayar. 2 dışarı 2 içeri dedim ama hepsinin dışarı veya 3 dışarı 1 içeri de olabilir. Isı değerleri iyi ama daha da soğuk çalışsın dersen denenebilir.
Hepsinin dışarı olması bildiğim kadarıyla içerideki statik basıncı düşüreceğinden dolayı içerisinin daha fazla ısınma olasılığı var.Üst taraftaki bir fan dediğiniz gibi egzoz olarak kullanılabilir.Evet filtre kısmı sadece ön tarafta bulunuyor maalesef kendim filtre almak istesem bulabilir miyim acaba ya da satılıyormu böyle bir ürün ?

Aynen şimdi uğraşılmaz ama aslında ekran kartının 3 tane fanı fazlasıyla yetiyor. Bu şekilde sıcak hava kasadan rahat atılamıyor. Üstelik filtre yok galiba, çok hızlı tozlanacaktır bilgisayar. 2 dışarı 2 içeri dedim ama hepsinin dışarı veya 3 dışarı 1 içeri de olabilir. Isı değerleri iyi ama daha da soğuk çalışsın dersen denenebilir.
Şu anki konfigürasyonda belki hata olsa bile sıcaklık değerleri gayet iyi. Bozmaya lüzum yok. Çalışan şeyi kurcalamamın sonu her zaman iyi olmuyor.

kendim filtre almak istesem bulabilir miyim acaba ya da satılıyormu böyle bir ürün ?

Benim kasada halihazırda filtre olduğu için hiç bilemiyorum. 2 kat sineklik yapıştırsan filtre görevi görür belki masrafta yapmamış olursun :neşeli:

Çalışan şeyi kurcalamamın sonu her zaman iyi olmuyor.

Aynen aynen hele şu vidalar adamı deli ediyor hemen aşınıyorlar çok ısınırsa artık uğraşılır.

Benim kasada halihazırda filtre olduğu için hiç bilemiyorum. 2 kat sineklik yapıştırsan filtre görevi görür belki masrafta yapmamış olursun :neşeli:

Aynen aynen hele şu vidalar adamı deli ediyor hemen aşınıyorlar çok ısınırsa artık uğraşılır.

Eski Corsair 400C kasadaki filtreyi bir denemek lazım belki oturur.Vida konusu evet maalesef baya sıkıntı özellikle Corsair fanların vidaları o kadar zor giriyorki ,bazen korkuyorum diş yiyecek diye.

Bir sorum olucak ayrıca bu işlemci soğutucunun fan çıkış pinini(Pompa kısmındaki, radyatörtekiler değil) cpu_fan soketi yerine pump fan soketine takınca ne değişiyor?

Ekran kartında bir sorun var mı şu an? 2080Ti'ların çoğu arıza vermeye başlamış galiba yurt dışında.
Reddit'te bende özellikle çok fazla paylaşım buldum ama genelde problemli kartlar EVGA ve Founders Edition olanlarmış. Şimdilik bir problem yok bende.

gpu.png

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Birde bu kasada olsaydı fena olurdu ama be quiet! [emoji3]
Teşekkür ederim darısı başınıza =)

Kasa şu sistemde en çok içime sinen parça oldu işin açıkcası. Kablo düzeni olarak en rahat kasa diyebilirim. Görünüş tabii ki kişisel tercih , paylaştığınız kasa da güzelmiş ama.

Son düzenleme:
Gönderi - cevap uyumu.

İşim gücüm yok sahte konu mu açıcam Allah aşkına güldürmeyin insanları...

Eki Görüntüle 339890

Saolun Recep Bey , sisteme daha Windows almadım hatırlattığınız iyi oldu. O kadar masrafa girdikten sonra en çok ona para vermek dokunacak herhalde :rolleyes:

Ekranı eski sistemimle yaklaşık 1 aydır kullanıyorum herhangibi bir sıkınıtısını görmedim.İade olayı artık maalesef geçti , şimdilik 4K ekranların biraz çoğalıp, fiyatının azalmasını bekliyorum.
Hocam inşaallah henüz windows almamışsınızdır 500-600tl'ye.N11'de 10tlye win10 keyleri var güvenilir oradan alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı