Toplu disiplin cezası

Sokakta yapsın o zaman, karışan yok. Okul böyle saçmalıklar için değil.

Okulun bir kurum olmasından dolayı dediklerine hak veriyorum fakat olayın bu denli büyütülmesini doğru bulmuyorum. Biri çıkıp "Allah yok." diye bağırsaydı aynı tepki verilir miydi? Sanmıyorum.

Okulun bir kurum olmasından dolayı dediklerine hak veriyorum fakat olayın bu denli büyütülmesini doğru bulmuyorum. Biri çıkıp "Allah yok." diye bağırsaydı aynı tepki verilir miydi? Sanmıyorum.
"Allah yok." cümlesi fikir belirtir. Biri vicdan özgürlüğü diğeri hala siyasi slogan. Tekbiri slogan olarak kullanan gruplar var çünkü.

"Allah yok." cümlesi fikir belirtir. Biri vicdan özgürlüğü diğeri hala siyasi slogan. Tekbiri slogan olarak kullanan gruplar var çünkü.

O grupların kullanmış olması bu konudaki öğrencilerin de o niyetle kullanmış olduğunu kanıtlamaz. Belki de sadece Müslüman oldukları için bunu dediler. Bilemeyiz.

Yarın her şey netleşir. İlk başta çok gerilmiştim. Cidden şu an daha sakinim ve sizin de dediğiniz gibi ceza almayacağımızı düşünüyorum ama olay gerçekten çok saçma.

Konuyu çok uzatmak istemiyorum. Okul çıkışında sınıftan çıkarken birileri tekbir getirmeye başladı. Hemen ardından merdivenden müdür yardımcıları, rehber öğretmeni ve müdür geldi. Bizi sınıflara geri çıkarttılar (2 sınıfız bu arada) bazıları aradan kaynadı ve gitti. Elimize kağıtlar verdiler. Ve bizden kimlerin bağırdığını yazmamızı veya ne gördüğümüzü yazmamızı istediler. Eğer kimlerin bağırdığını söylemezsek hepimizi disipline vereceklerini belirttiler. Sizce ceza alır mıyız veya itiraz etme hakkımız var mıdır? Ben şahsen polis olmak istiyorum. Sicilime ceza işlenmesi benim için her şeyin bitmesi anlamına gelir.
İmkanı yok amaçları göz korkutmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı