Toplumda neden animeye karşı ön yargı var?

• Konuyu başlatan Yuu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 301
  • Görüntüleme 26B
@Femto O zaman ben de size karanlık temalı bir Anime önerisi yapayım. Mahou Shoujo Madoka Magica izleyin. Kapağa ve ilk 4 bölüme aldanmaýın 😉

İngilizceniz varsa İngilizce izleyin derim. Türkçe çevirisi çok kötü. Çoğu yeri anlamayabilirsiniz. Ya da havada kalabilir. Türkçe izleyecekseniz de mutlaka Heterophobia Subs'tan izleyin.
Genellikle ingilizce izliyorum zaten, teşekkür ederim öneriniz için bir deneyeceğim. 🙂

Arkadaşlar toplumun birçoğunluğu anime izleyene ya da animeye ilgilenen insanlara karşı ön yargı var. Benim düşüncem bence insanlar farklılığı kabul edemiyor. Sizce neden bu ön yargı var?

Benim için animeden çok anime kitlesi sıkıntı. Ben anime izlemeyi severim fakat öyle takip etmem. Ama kitlesi çok cringe özellikle ergen kızlar var ya...

tost kayaoğlu.png

Sakın kötü yorum yapmayın yoksa tost kayaoğlu evinizi basar.

Bakın ne demişsiniz? "-yorum". Yani siz sıkılıyorsunuz. Ben sıkılmıyorum. Kişisel yani objektif olmayan yorumlarınızı genel bir kavrama hitap etmek için kullanmayın lütfen.

Ayrıca hem uzun hem de güzel bir seri izlememişsiniz. Ben genelde kısa seriler izleyen biri olarak 100 bölüme yaklaşan Animeler de izledim. Bittiğinde keşke biraz daha olsa dedim.

Hala izlediğiniz birkaç Anime üzerinden genelleme yapıyorsunuz. Tıpkı MSI bir kart alıp da sorun yaşayınca MSI çöptür demek gibi bir şey bu.

Bir içeriği genel kavramda değerlendiremezsin zaten. Herkes burada kendi fikrini söylüyor.

Önemli Not : Bütün bunları bilip de insanların zevklerine hakaret etmeden, sadece beğenmediği için izleyenlere değildir bu lafım. Beğenmeyip izlemiyordur sorun yok bunda. Zevkler ve renkler tartışılmaz sözüne katılıyorum.

Burada da iki yüzlü olduğunuzu kanıtlıyorsunuz. Sizin gibi insanların tipik ortak özelliğidir. Bir şeyde aşırı fanıdırlar, eleştiren veya o içeriği niye beğenmediğini anlatan insanlara laf çarpıtmaya çalışırlar, bir şeyler kanıtlamaya çalışırlar. Sözde diğer fikirlere saygıları vardır. :D Güzel güzel fikir belirtmek işe yaramadı o zaman B planına geçme vakti çünkü bundan anlıyor çoğu insan.

Anime izlemiyorum çünkü çizgi film, sıkıcı, anlamsız ve kötünün kötüsü.

Her fikrini belirten insana tek tek cevap vermenizden ne kadar fanboy olduğunuz belli oluyor. Yapmayın. Aşırı komik duruyor.

Her fikrini belirten insana tek tek cevap vermenizden ne kadar fanboy olduğunuz belli oluyor. Yapmayın. Aşırı komik duruyor.

İnsanlar sevdiği şeyi başkaları ile paylaşmak ister bundaki fanboyluk nedir tam olarak? Ayrıca sizin dediğiniz "sıkıcı, anlamsız, kötünün kötüsü" yorumu da hater olduğunuzu belli etmiyor mu? Ben de anime izleyen birisiyim ve başka birisi benim sevdiğim şeye çocukça, anlamsız, sıkıcı ve kötünün kötüsü gibi yorumlarda bulununca böyle olmadığını kanıtlamaya çalışıyorum haliyle. Dediklerinizi doğru anladıysam bence sizin dedikleriniz daha komik :D.

İnsanlar sevdiği şeyi başkaları ile paylaşmak ister bundaki fanboyluk nedir tam olarak?
Başkalarının da beğenmesi için zorlamak, kişinin zevkine göre kötü olan yanları söyleyince saldırmak fanboyluktur. Çoğu "animeci" arkadaş da bunu yapıyor o yüzden animeleri de anime izleyenleri de pek sevmiyorum.

Önemli not: Bütün anime izleyicilerini kastetmiyorum elbette, bunları yapmıyorsanız harika. :D :D :D

Son düzenleme:
Başkalarının da beğenmesi için zorlamak, kişinin zevkine göre kötü olan yanları söyleyince saldırmak fanboyluktur.

Evet haklısınız bazıları çok sinir bozucu ama siz insalara "kötünün kötüsü" gibi yorumlarda bulunursanız insanlar kızmakta haklı bunda bir fanboyluk göremiyorum. Mesela ben bağırıp Power up olayını genellikle saçma buluyorum. Bunu bana bu şekilde anlatırsan ben zaten sana bir şey diyemem. Ama gelipte sevdiğim bir şeye kötünün kötüsü dersen üzülürüm. Çünkü orada geçerli bir sebep vermemişsin bana. Seni hater olarak algılar ve laf dalaşına girerim normal olarak :D.Lütfen düzgün eleştiri yapalım.

Geri
Yukarı