Toplumda neden animeye karşı ön yargı var?

• Konuyu başlatan Yuu
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 301
  • Görüntüleme 26B
Evet haklısınız bazıları çok sinir bozucu ama siz insalara "kötünün kötüsü" gibi yorumlarda bulunursanız insanlar kızmakta haklı
Kızsın diye yazıyorum zaten. :D Çünkü öncesinde normal bir şekilde iletişim kurmayı denedim. Mesajlarımın öncesini okumanı öneririm olayı tam anlayamadınız sanırım.

@HakanCT Aaa bak şimdi nasıl da kızdım! Hmmm sanaaaa!

Yazık diyorum başka bir şey demiyorum. Geri kafalı bir insan olduğun her halinden belli.
Mesajlarımın öncesini okumanı öneririm olayı tam anlayamadınız sanırım.

Buyrun :

Anime izlemiyorum çünkü çizgi film, sıkıcı, anlamsız ve kötünün kötüsü.

Böyle konuşup, insanların zevkine hakaret edip sonra da ikiyüzlülükten bahsediyorsun. Üstüne üstük önyargılı yaklaştığının farkında bile değilsin. Şimdi de gelmiş kızsın diye yapıyorum diyorsun. Karşımda 15 yaşında çocuk olduğu belli. Git kardeşim ötede oyna. Zaten sen öyle dedin diye sinirden köpüreceğim değil mi? Ya da anında Anime'yi bırakacağım değil mi? Bilesin diye söylüyorum bırak sinirlenmeyi, senin gibi insanların düşüncelerini düşünceden bile saymıyorum.

Her fikrini belirten insana tek tek cevap vermenizden ne kadar fanboy olduğunuz belli oluyor. Yapmayın. Aşırı komik duruyor.

Eğer 35 sayfa mesajı okusaydınız insanca, birlilerini kırmadan kendi fikrini söyleyen insanlara kötü, izlenmez bile dese defalarca teşekkür ettiğimi görürdün. Ayrıca sözcük darcığını genişletmeni öneririm. Fanboy ile hayran arasındaki farkı kavraman gerekiyor. Fanboy körü körüne savunan demektir. Ben ise düşüncelerini normal yoldan dile getiren insanlara değil senin gibi umarsızca birilerine hakaret eden insanları eleştiriyorum.

Öff... Ne ara bu insanlara cevap vermeye başladım yahu? Böyle bir konu açılmasa hiç muhattap bile olmayacağım.

Son düzenleme:
Böyle konuşup, insanların zevkine hakaret edip sonra da ikiyüzlülükten bahsediyorsun.
Ben insanların zevkine laf etmiyorum senin zevkine laf ediyorum. Burada sana hayvan demeye çalışmıyorum onu da yanlış anlarsın açıklayayım. Senin gibi izlediği, oynadığı, okuduğu şeyleri eleştiren insan görünce hemen damlayıp saldırmaya başlayan tiplerden nefret ediyorum. Çocuksun muhtemelen anlayamıyorsun bu tip şeyleri ama sorun değil biraz daha olgunlaştığın zaman yaptığının ne kadar saçma olduğunu anlayacaksın. Kimse senin tükettiğin şeyleri beğenmek zorunda değil. Beğenmediği için "güzel ama ben beğenmiyorum" demek zorunda da değil. Kötü ve beğenmiyorum derim çünkü bu benim fikrim, ister katılırsın ister katılmazsın bu kadar basit.
Fanboy ile hayran arasındaki farkı kavraman gerekiyor. Fanboy körü körüne savunan demektir.
Tamam işte sen yani. Kafam karıştı. 🤔
Ben ise düşüncelerini normal yoldan dile getiren insanlara değil senin gibi umarsızca birilerine hakaret eden insanları eleştiriyorum.
İlk eleştirimde hakaret falan yoktu yorumu da sana yazmamıştım sen maydanoz olup atladın, kendi kendine köpürüyorsun.
Öff... Ne ara bu insanlara cevap vermeye başladım yahu? Böyle bir konu açılmasa hiç muhatap bile olmayacağım.
Fanboy olduğun için olabilir, daha önce de belirttim. Tek tek her yoruma cevap vermeden belli. Bana 15 yaşında diyorsun muhtemelen sen 16 yaşındasın. LOL

%95'lik kısmı ergenlere hitap eden saçma sapan yapımlar olduğu için. %5'lik kısmı çok kalitelidir orasına laf yok. Hayatında anime izlemeyen bir insanın akame ga kill gibi bir rezil animeyi açıp her 2 dakikada bir ekranda sallanan penis, vajina görmesi sonucu sence ne olur? Evet bu ne rezillik deyip kapatır. Sorun şurada ki bu adama kimse iyi bir anime önermiyor. Bugün ekşi'ye giriyorsun insanlar akame övmüş, insanlar erased övmüş. Bu adam tabii ki bu ne saçmalık deyip kapatacak.

%95'lik kısmı ergenlere hitap eden saçma sapan yapımlar olduğu için. %5'lik kısmı çok kalitelidir orasına laf yok. Hayatında anime izlemeyen bir insanın akame ga kill gibi bir rezil animeyi açıp her 2 dakikada bir ekranda sallanan penis, vajina görmesi sonucu sence ne olur? Evet bu ne rezillik deyip kapatır. Sorun şurada ki bu adama kimse iyi bir anime önermiyor. Bugün ekşi'ye giriyorsun insanlar akame övmüş, insanlar erased övmüş. Bu adam tabii ki bu ne saçmalık deyip kapatacak.
Onun da müşterisi var. Olay şu, ilk başladığın anime eğer senin tarzınsa, izlemeye devam edersin. Değilse, bir bölüm izleyip "mune yav manimeler çöpmüş" deyip kapatırsın. Son zamanlarda çok fazla leş anime çıkıyor, ve acayip fan kitleleri var bunların. Kötü de diyemiyoruz, linç geliyor.

Anime çizgi filmdir arkadaşlar. Kızgın atmayı kesin ilk öncelikle beni dinleyin. Herkes bir şeyi hep sevmek zorunda değil. Burdan 50 kişi getirsek belki 25'i sever diğer 25'i sevmez. Belki 1 kişi sever diğer 49 kişi sevmez. Animeye karşı olan önyargı daha çok içgüdüsel. Anime güzeldir ama herkese hitap etmeyebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı