Toplumu korumak için savaşır mıydınız?

• Konuyu başlatan Xj9
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 2B

Savaşır mıydınız ?

• Evet

Oy: 35 64,8%
  • Hayır

Oy: 19 35,2%

• Oy verenlerin toplamı
    54
1900 yili oncesi herhangi bir tarihte yasasak savasabilirdim. Gunumuzde sadece kendimi ve ailemi koruma amacli savasirdim. Bu toplumun civisi cikmis vaziyette. Sanayi devriminin getirdigi fazla refah ve bunun sonucunda dogan bircok ahlaki probleme sahip bir toplumun neyini korumaliyim? Keske bu kadar teknolojiye, islenmis gidaya, tembellige entegre olmak zorunda birakilmasak. Keske bu kadar ahlaksiz ve iyi beslenmesine ragmen aptal olan Batinin elinde oyuncak olmasak. Bu soru sorulunca hep atalarimi aniyor, onlar gibi yasamak istedigimi fark ediyorum.

Silah arkadaşlarımız nereden almıyorlar mı yerden bedenimizi?
Savaş zamanında kimse senin cesedinle uğraşamaz. O sırada savaş devam ediyor, sen öldüysen artık bir önemin yok. Üstüne basar geçerler. Bu operasyon değil, savaş.

Toplumu koruma görevinin ordu yerine biz vatandaşlara geldiği bir savaş durumu zaten yeterince kötü olur. Öyle bir durumda da eli silah tutan gider, karar verme şansımın olacağını düşünmüyorum. Uzun lafın kısası giderim.

Bana ekonomik refah, özgürlük ve diğer konularda eşitlik sağlamayan bir ülke için savaşmayı mantıklı bulmuyorum. Bunun vatanseverlikle alakası yok bana kalırsa, hayatım boyunca cefa çekeceğim, bir de üstüne öleceğim. Yani en değerli şeyimi, canımı vereceğim. Hayır, değmez.

Aslında zor bir konu şu anki savaşlar tam olarak şehir savaşları olmuyor kafana bomba yağdırıyorlar eğer hava savunma sistemin yoksa 1 ayda dümdüz ederler ülkeyi evet son yıllarda teknolojik anlamda çok gelişti askeri sanayimiz fakat hala büyük devletlerle baş edemeyiz kafamıza bomba yer otururuz.

Aslında zor bir konu şu anki savaşlar tam olarak şehir savaşları olmuyor kafana bomba yağdırıyorlar eğer hava savunma sistemin yoksa 1 ayda dümdüz ederler ülkeyi evet son yıllarda teknolojik anlamda çok gelişti askeri sanayimiz fakat hala büyük devletlerle baş edemeyiz kafamıza bomba yer otururuz.
Dediğin savaş siper savaşı oluyor. Siper savaşında hiçbir ülkenin yenileceğini düşünmüyorum. Ancak hava desteği vs. ile kazanılır.

Dediğin savaş siper savaşı oluyor. Siper savaşında hiçbir ülkenin yenileceğini düşünmüyorum. Ancak hava desteği vs. ile kazanılır.

Ondan bahsediyorum ülkemiz ordu olarak dünyanın ileri gelenlerinden fakat herhangi bir bombardımanda savunacak hava savunma sistemimiz olduğunu düşünmüyorum.

Geri
Yukarı