Toplumun geri kalmışlığını nasıl anlarsınız?

ömeravcc

Centipat
Şahsi görüşüm, bence toplumda sabır çok önemli. Mesela insanların trafikteki tutumu önemlidir. İnsanların saygı düzeyleri, fikirlere saygılı olmaları önemlidir. Sanata ve bilime bakış açıları önemlidir. Gerçi bunlar yoksa, o ülkede muhtemelen liyakatsiz bir eğitim söz konusu demektir. Siz ne düşünüyorsunuz?

Şahsi görüşüm, bence toplumda sabır çok önemli. Mesela insanların trafikteki tutumu önemlidir. İnsanların saygı düzeyleri, fikirlere saygılı olmaları önemlidir. Sanata ve bilime bakış açıları önemlidir. Gerçi bunlar yoksa, o ülkede muhtemelen liyakatsiz bir eğitim söz konusu demektir. Siz ne düşünüyorsunuz?
Toplumun ahlaksızlığından yola çıkarak geri kalmışlığını kolayca anlayabilirim.

Toplumun dışardaki kız/kadınların kıyafetlerine laf etmesine koyun gibi bir kişiye bağlanmalarından anlarım.
Bana yetkiyi verceklerdiki hey gidi hey

• Ülke yönetiminde söz sahibi olan kişiler dini ifadeleri sırf belli kesimleri konsolide edebilmek amacıyla istisnasız her konuya (özellikle siyaset) zorla sokuyorsa;
  • Genel anlamda canlılara verilen değer negatif eğilim gösteriyorsa;
  • Sanat ile para kazanılmıyorsa veya sanatçı para kazanmak için sanat ile ilgisi hiç olmayan şartları karşılamak zorunda kalıyorsa;
  • Cehalet herhangi bir ortamda veya platformda prim yapabiliyorsa ve cahil birey cehaletini kabul etmiyorsa;
  • Bilgi özgürce paylaşılamıyorsa. Önüne devlet tarafından engeller konuluyorsa;
  • Cinsellik tabu olmaktan çıkamamış ve cinsellikle ilgili kaynaklar sürekli engellenmeye mahkum ise;
  • Bilim istisnasız her konunun üzerinde tutulmuyorsa;
o ülkede bir geri kalmışlık vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı