Toprak ile temas halinde elektrik çarpması

220 ile 27kV arasında yapışırsınız , ama yüksek gerilimde 154kV gibi değerlerde sizi önce çarpar sonra fırlatır. 27kV elektrik çarpmasının linkini bırakıyorum umarım banlanmam :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

220 ile 27kV arasında yapışırsınız , ama yüksek gerilimde 154kV gibi değerlerde sizi önce çarpar sonra fırlatır. 27kV elektrik çarpmasının linkini bırakıyorum umarım banlanmam :)
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Geçmiş olsun.

Benim kardeşim prizle oynarken elektrik çarpıldı ve anında şalter attı acaba bir şey olurmu doktora gitmemiz gerekirmi
Kardeşim 1 yaşında
Kaçak akım rolesi sizi kurtarır. Daire içinde kullanılan kaçak akım roleleri 30mA faz ve nötr arası dengesizlik sonucu sigorta görevi görerek atar. Tabii ki uygulanabilmesi için doğru topraklama tesisatı olması şartı mevcut.

Benim kardeşim prizle oynarken elektrik çarpıldı ve anında şalter attı acaba bir şey olurmu doktora gitmemiz gerekirmi
Kardeşim 1 yaşında
Merhaba. Evinizin elektrik panosunda kaçak akım rölesi otomatlarla birlikte bulunuyorsa eğer milisaniyelerle şebeke akımı bu esnada anlık kesileceği için kardeşinize risk oluşturacak süreyle AC akımların geçmesine zaman olmamıştır. 30 mA'lik kaçak akım röleleri insan hayatında, 300 mA'lik kaçak akım röleleri ise bina içi kablo elektrik tesisatında olası yangın risklerine karşı kesin bir korumayı sağlar. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı