Tor Browser güvenli ve yasal mı?

Makaleler
14
Yer
IC3PEAK
Hocam. Tor neden darknet olarak adlandırılıyor? Şimdi ben Darknet'e mi girdim?

Tor kendisi zararsız, ama .onion uzantılı siteler anonim tor ağı siteleri. Bu anonimlik yüzünden illegal işler dönebiliyor. Bu kısma darknet denilir. Fakat sen tor ile Google'a, YouTube'a vs. sitelere girsen normal tarayıcı gibi çalışıyor.

KS
Emreöztrk

Emreöztrk

Femtopat
Genelde anonimliği kötü amaçlar için kullanıyorlar da ondan. Fakat Tor, Tor Browser. Onion sitelerinden legal olanlar tamamen zararsız.
Bir de bu kötü sanılma olayı YouTube clickbait içerik üreticileri yüzünden.

Hocam peki bu Deep web ne oluyor yani Tor ile ne alakası var.

Oner41

Picopat
Makaleler
1
Makaleler
14
Yer
IC3PEAK

Oner41

Picopat
Makaleler
1
Deep Webe katman koymasından çocukça yazı olduğu belli. Zaten isim de Ayyıldız olunca :D...
Örnek olarak attım. Tor'dan da bahsetmiş. Tor Browser kullanmaya gerçekten gerek yok. Neden millet merak sarıyor anlamadım.

Makaleler
14
Yer
IC3PEAK
Örnek olarak attım. Tor'dan da bahsetmiş. Bir şey demeyeceğim. Tor Browser kullanmaya gerçekten gerek yok. Neden millet merak sarıyor anlamadım.

İnsanlar, özellikle de biz türkler yasaklı şeylere girmede meraklıyız. Bir de buna clickbait YouTube çöplüğü de ekleyince bu oluyor. Bence Tor kullanışlı bir yazılım. Güvenmediğim siteleri kontol etmek için girerim bazen. Ne olur ne olmaz diye duruyor bir köşede.

Oner41

Picopat
Makaleler
1
İnsanlar, özellikle de biz türkler yasaklı şeylere girmede meraklıyız. Bir de buna clickbait YouTube çöplüğü de ekleyince bu oluyor. Bence Tor kullanışlı bir yazılım. Güvenmediğim siteleri kontol etmek için girerim bazen. Ne olur ne olmaz diye duruyor bir köşede.
Aynı insanlar Kali Linux yüklemeye çalışırlar. Indie olarak oyun geliştiriciliğiyle ilgilenen arkadaşım (Python, C#, C, Lua vb. biliyor) neden Kali yükleyip duruyor anlayabilmiş değilim.

Güvenmediğin siteleri Chrome gizli modda veya herhangi bir antivirüsün Chrome extensionuyla (Avast Online Security öneririm) test edebilirsin. Yine de zaten Google çoğunlukla tehlikeli siteleri kırmızı bir sayfayla engelliyor.

Delka

Hectopat
Makaleler
5
Yer
İzmir
TOR Network dünyanın çoğu ülkesinde yasaldır. Türkiye de dahil olmak üzere Rusya, Çin gibi ülkelerde yasal değildir.

TOR Browser güvenlidir ancak TOR Browser kullanarak girdiğiniz onion siteler (websiteler) için aynı şey söylenemez.

Onion siteler ise çoğunlukla güvenli değildir ve yasal da değildir.

Oner41

Picopat
Makaleler
1
Hocam okudum ama kısaca Tor tehlikeli mi diyor anlamadım.
Tor kendi başına tehlikeli değil. Chrome gibi o da bir tarayıcı. Ama erişebildiği siteler tehlikeli. O yüzden kullanmamalısın.

Yeni konular

Yukarı