Eşit ağırlık mı? Sayısal mı?

Uğraşırım ondan yana sıkıntı yok.

Temelim yok derken TYT'yi de mi yapamıyorsun? Eğer öyleyse AYT'de bir şey yapamazsın, istersem oluru falan unut, olacak olsa hiç çalışmasan da 20-25 neti çok rahat TYT'de yapardın . TYT'yi yapıyorum AYT temelim yok (11. sınıf falan) demek istiyorsan sayısal seçmelisin. Okuyup atanamama gibi bir şey de var. Sayısal da iyi değilseniz ve pek de iyi olmayan bir okula giderseniz yüzde 90 kendinize yazık edersiniz.

Temelim yok derken TYT'yi de mi yapamıyorsun? Eğer öyleyse AYT'de bir şey yapamazsın, istersem oluru falan unut, olacak olsa hiç çalışmasan da 20-25 neti çok rahat TYT'de yapardın. TYT'yi yapıyorum AYT temelim yok (11. sınıf falan) demek istiyorsan sayısal seçmelisin. Okuyup atanamama gibi bir şey de var. Sayısal da iyi değilseniz ve pek de iyi olmayan bir okula giderseniz yüzde 90 kendinize yazık edersiniz.

Sözelim çok iyi ama sayısalım kötü çalışınca anlıyorum yapıyorım dört işlemim vs iyi.

Sözelim çok iyi ama sayısalım kötü çalışınca anlıyorum yapıyorım dört işlemim vs iyi.

4 işlem değil de daha çok problemlerdeki mantık önemli olan. Anladığım kadarıyla AYT adına konuşmuyorsun değil mi? Sayısal seçersen AYT'de matematik, kimya, fizik muhtemelen yapamayacağın dersler olur. Biyoloji hariç iyi yapamama şansının yüksek olduğu bir şeyi denemene gerek yok, gereksiz risk. Bana kalırsa sözel veya eşit ağırlık seçmelisin. Son olarak sayısal seçmediğinde öğretmenlik düşünüyorsan meslek olarak bayağı sıkıntılı şu aralar; atanması, maaşı vs. sözel ve eşit ağırlıkta gelecekte yapabileceğin meslekleri tekrar gözden geçir istersen. Ayrıca yazılıma ilgi duyuyorum ve az çok başladım bile diyorsan kötü bir okul bile olacak olsa yazılım mühendisliği oku, kendi kendine gelişebileceğin ve emek verirsen iş olanaklarını kendine yaratabileceğin bir meslek.

Merhaba, bir problemimi paylaşacağım; şimdi ben eşit ağırlığa gitmek istiyorum, matematiğe biraz ilgiliyim ve edebiyatım mükemmeldir ama baba tarafı aile baskısı yüzünden şaşkına döndüm, kuzenlerin sayısalı seçti diye bende sececekmişim, yarına kadar sürem var, ne yapmalıyım?

Merhaba, bir problemimi paylaşacağım; şimdi ben eşit ağırlığa gitmek istiyorum, matematiğe biraz ilgiliyim ve edebiyatım mükemmeldir ama baba tarafı aile baskısı yüzünden şaşkına döndüm, kuzenlerin sayısalı seçti diye bende sececekmişim, yarına kadar sürem var, ne yapmalıyım?
Edebiyatım mükemmeldir diyorsun. Seviyorsan kimse seni tutamaz. Tutarsa üzülürsün.

Merhaba. Ben çok fazla yazılım mühendisliği istiyorum ama sayısalım berbat ötesi nedeni matematik temelimim olmaması ama istesem yaparım sayısalı. Ama eşit ağırlık seçersem tarih ya da İngilizce/Almanca öğretmenliği seçeceğim. Sizce hangisini seçmeliyim?

Tarih ya da ingilizce/ Almanca öğretmenliği için EA'dan girmenize gerek yok. Boşuna matematik çalışırsınız. Eğer sayısalı düzeltebilirseniz ve fen derslerine de ilginiz varsa sayısalı yazmanızı tavsiye ederim. Eşit ağırlıktaki adamakıllı bölüm sayısı beş elin parmağını geçmez. Sayısalda bölüm olarak çok geniş bir havuz var. Artık hangi mesleği seçeceğiniz size kalmış. (bu arada 2022 yılında açılmış bu konu :D yeni fark ettim. Konuyu açan arkadaş hala bölüm seçmediyse okur umarım yazımı)

Yeni konular

Geri
Yukarı