Torrent programının tam kapasite disk kullanımı

Sonuçta torrent ile ilgili bir sıkıntı yaşıyorum.
Sistem önceliğin düşürdüm, programdan gereksiz disk önbelleği kullanımını kapattım %90 civarına indi ama
Bu vs programı denemeyle düzelecek bir şey değil.

Yanında bir indirme daha açtığımda disk kullanımı normale dönüyor, torrentten çıkış gerçekleştir dediğimde program yanıt vermeyi kesiyor, disk tam kapasite, ram kullanım miktarı da.
Şimdi Defender kapatıp deneyeceğim.

Hiçbir torrent programıyla bu olayı halledemezsin. Torrentlerin tam indirme mantığını bilmiyorum ama... mesela 10 GB'lık bir dosya çekmeye çalıştığında bunu birden diske yazmak zorunda.

Bir süre bekledikten sonra sabit disk kullanımı yavaş yavaş düşer. Bu dosyaları diske yazarken sistemde SSD olmadığı ve başka bir sabit disk olmadığı için, işletim sisteminin yüklü olduğu diski meşgul ederek, önceliği kendine alıyor ve diğer programlar sabit diskten geri dönüş alamadığı için yanıt veremeyip, kapanıyorlar.

Torrent açıkken sürekli sabit disk kullanımı düşmüyorsa; ya sabit disk tarihi eserdir (yavaştır) ya da indirmeye çalıştığın dosyanın boyutu çok büyüktür.

Bu arada indirilmeye çalışılan dosyanın illa 10 GB olması gerekmiyor, herhangi bir boyutta da olabilir.

Evet ama 1.5GB dosyada da aynısını yapıyor, bir şekilde düzeliyor ama her seferinde o işkenceyi çekmek sıkıntı. Bazen bellek kullanımı şişiyor ve sistem kitleniyor.

Ya benim sistemim iyi bir şey olsa, kesinlikle gider orijinal oyun alırım. Ama 7 senelik sistem. Bazen benim pc ye uygun oyun çıkıyor. Aldığımda ya kasarsa diye almıyorum çoğu zaman. Benim gibi mecburiyetten korsan indirenlere bir şey diyemeyiz. Ama bir pc ye 2500 tl veren biri, bir zahmet orijinal alsın...

2500 tl yi zar zor birleştirip adam sistem alıyor. Bir de oyuna mı para versin? Benim sistem 2000 tl civarı bazı oyunları orijinal alıyorum. Torrent kullanmamak için maddi durumun çok iyi olması gerekiyor.

Korsanı desteklemek doğru değil, kullanıyorsanız da kendinize saklayın. Oyunların fiyatı git gide artıyor ve yabancı dilde olumsuz yanı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı