Toshiba Laptop USB'den Boot Sorunu

• Konuyu başlatan Mertcan Başel
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 37B
M

Mertcan Başel

Ziyaretçi
Arkadaşlar bir sorunum var. Kuzenimin Toshiba Satellite L850D leptopu var ve yanımda. İşletim sistemi çöktü. Bizde USB'den format atalım dedik. USB'yi boot sekmesinden birinci sıraya çekdik. USB belleği format için gerekli programlarla hazırladık. USB belleği USB 2.0 portuna taktık. USB 3.0'da var ama 3.0'dan format desteği yok diye biliyorum. Neyse konumuza dönelim. USB belleği takmasına taktık ama USB belleği leptop görmüyor. Ne yapmamız lazım ? Sorunun daha arahat çözülmesi için bazı görseller koydum.

Jcj4boo.jpg

owZL2HF.jpg

RYcjgfN.jpg

BIOS güncellemesi varsa yapın ve mümkünse başka bir bellekle de dene. Secure Boot'u kapa.

Eski bir konuyu uyandırıyorum, ama bir çok şey denedim bir türlü olmadı.
Laptop Toshiba Satellite L655
Bios yukarıdaki laptop ile aynı. Güncelleme yaptım ver 2.40 oldu.
Yalnız bendeki biosta nere girdiysem "Secure Boot" diye bişe göremedim.
Bide boot menüde usb kısmında takdığım usbyi görüyor marka olarak.
Orjinal miscrosoft iso yu "Windows 7 USB DVD Download Tool" ile usbye attım.

Daha ne yapayım bilemedim.

Konu eski olabilir, farkındayım. Ama benim gibi Google'dan gelenler için çözümü şu videodan buldum umarım size de yardımı olur.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Konuyu tekrar hortlatıyorum. Ama konuyu açan arkadaş ile aynı model ve aynı bios arayüzüne sahip bir Bilgisayarım var. Ve aynı sorunu yaşıyorum. Sorun şu Bilgisayarım biosta usbyi görmüyor USB yazıyor ama hiçbir USB markasını karşısında yazmıyor bu da dolayısıyla format atamama neden oluyor. USB 1. Tercihte yapılı. Çözümü bulan oldu mu? Ben çok şey denedim ama başaramadım. Ekran şu şekilde

Dosya Ekleri

• IMG_20240513_001205.jpg
    IMG_20240513_001205.jpg
    315,5 KB · Görüntüleme: 7

Geri
Yukarı