Toshiba Laptop’a RAM ve işlemci takviyesi

murat ertunç

Hectopat
İyi günler benim Toshiba laptopum var. (Toshiba Satellite L850D-13H AMD A10-4600M 2.3GHz 8GB 750GB Fiyatı) ben işlemcimi değiştirip RAM takviyesi yapmak istiyorum daha önce anakartımda anakart da işlemci yuvasının soketli olduğunu öğrendim hangi işlemcileri takabilirim veya hangi tür işlemcileri takabilirim ayrıca RAM takarsam ortalama olarak % kaçlık bir FPS artışı olur

Bir bilgisayarcı gel snein anakart soketli Ryzen 3 1200 takalım demişti de mümkün değil o halde.

Oyle bir şey olmasi mumkun degil masaustu islemciyi notebook ta calistiramayiz. Bir soket uyumlu degil. Enerji tuketimi fazla. Notebook sogutmasi yeterli olmadigi için islemci yanar. Izledigim bir video da notebook u ters cevirip arka plakasi acik bir sekilde kuru buz ile notebook calistirilmisti tabii ek monitör takarak goruntu aliyorlardi. Uyumlu mobil islemciler ile degisebilir eger soketliyse ama anakarta hasar verilecegini duymustum cikarirken soket yuvasindan.

Oyle bir şey olmasi mumkun degil masaustu islemciyi notebook ta calistiramayiz. Bir soket uyumlu degil. Enerji tuketimi fazla. Notebook sogutmasi yeterli olmadigi için islemci yanar. Izledigim bir video da notebook u ters cevirip arka plakasi acik bir sekilde kuru buz ile notebook calistirilmisti tabii ek monitör takarak goruntu aliyorlardi. Uyumlu mobil islemciler ile degisebilir eger soketliyse ama anakarta hasar verilecegini duymustum cikarirken soket yuvasindan.
uyumlu mobil işlemciyi nasıl bulabilirim

Uyumlu mobil işlemciyi nasıl bulabilirim?

Sifir bulunmaz diye dusunuyorum ikinci el bulunur ama sizin ki soketli islemci mi orasi da onemli sokmek anakarta hasar veriyor her mobil islemci takilmaz mesela diyelim ki sende i5 4600HQ var bunu i74700HQ ile degitirebiliriz bu sedece ornek. Bana kalirsa riske girilmez. RAM yukseltmesi ve SSD taktigimizda her dusuk sistem canlanir ama anakartin SATA 3 destegi olma sarti ile.

Geri
Yukarı