Toshiba P300 HDD Görünüyor Ama Çalışmıyor

Boltux

Hectopat
Daha fazla  
Yeni bir sistem aldım, kurulumunu yaptım. Kurulum yaparken de kıllanmıştım zaten. Windows kurulumunu Samsung 850 Evo SSD üzerine gerçekleştirdim. Aynı zamanda sitedeki incelemesini görüp, çok beğendiğim Toshiba P300 2TB HDD de satın almıştım. Fakat az bilgimle HDD'yi çalıştıramadım. Sorunun bağlantılarda olup olmadığını kontrol etmek için, HDD'ye giden power kablosunu da, Sata kablosunu da değiştirerek, sistemi yeniden başlattım. Fakat sonuç değişmedi.

Sorunum aşağıdaki resimlerle anlatılıyor sanırım. Restorer Ultimate programıyla da, Disk Yönetimi ile de yapamadım. GPT olarak başlatmaya çalışınca saçma bir yazı çıkıyor. MBR olarak başlatmaya çalışınca da "Yanlış işlem." uyarısı geliyor.

Sanırım HDD bozuk bir şekilde gelmiş durumda. Zaten kutusuz, poşetle birlikte gelmesinden şüphelenmiştim. Sadece direkt olarak yarın iade etmek yerine, yapabileceğim ve önerebileceğiniz bir yöntem var mıdır diye sizlere sormak istedim.

İyi forumlar...

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    50,6 KB · Görüntüleme: 143
  • Ekran Görüntüsü (3).png
    Ekran Görüntüsü (3).png
    43,9 KB · Görüntüleme: 184
  • Ekran Görüntüsü (5).png
    Ekran Görüntüsü (5).png
    37,2 KB · Görüntüleme: 241
  • Ekran Görüntüsü (6).png
    Ekran Görüntüsü (6).png
    27 KB · Görüntüleme: 168
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı