TOSHIBA QOSMIO X870 Isınmadan Dolayı Kapanma

lepzin

Kilopat
Daha fazla  
2 senedir kullandığım bir laptopum var toshiba qosmio. 1 sene kadar bana hiç sıkıntı çıkarmayan bu makine artık yaşlandımı nedir ısınıp kapanmaya başladı. Fakat bunun 2. bi ekran kartı var eğer onu kullanırsam ısınma olmuyor ama acayip bir FPS düşüşü yaşıyorum oyunlarda.

Özellikleri

Kod:
System Information
------------------

Machine name: BEYKOZLU
   Operating System: Windows 8 Single Language 64-bit (6.2, Build 9200) (9200.win8_gdr.150713-1241)
           Language: English (Regional Setting: English)
System Manufacturer: TOSHIBA
       System Model: QOSMIO X870
               BIOS: 6.30
          Processor: Intel(R) Core(TM) i7-3630QM CPU @ 2.40GHz (8 CPUs), ~2.4GHz
             Memory: 8192MB RAM
Available OS Memory: 8076MB RAM
          Page File: 3753MB used, 7191MB available
        Windows Dir: C:\WINDOWS
    DirectX Version: DirectX 11
DX Setup Parameters: Not found
   User DPI Setting: Using System DPI
System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)
    DWM DPI Scaling: Disabled

Eğer cihazda GTX 670M varsa bu güçlü bir kart ve ısınması normal. Tabi ısınmadan kapanıyorsanormal değil. Cihazın garantisi varsa gönderin, tozunu temizleyip termal macununu yenilesinler. Garanti bitmişse, siz içini açıp temizleyin ve kaliteli bir macun alıp önce eski macunu silin, sonra da hem CPU hem de GPU'ya yeni macunu uygulayın.

Ekran kartı ve işlemci termal macunlarını değiştirip, fan temizliği yaparsanız sorun çözülecektir.

yaptırttım ama sorun çözülmedi adamlar komple bakımımı ne varmış onu yapalım dediler olur dedim yaptılar 1 hafta sorun aynıydı

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı