Toshiba Satellite A300 20C Legacy BIOS'u UEFI BIOS yapma

Efe Tekin

Picopat
Daha fazla  
Toshiba Satellite A300 20C laptopum var. Eski BIOS var. UEFI desteği olduğundan emin değilim. BIOS'ta UEFI seçeneği yok. Fotoğrafını alta koyuyorum. UEFI desteği varsa nasıl güncelleyebileceğimi yazarsanız sevinirim. Gerekirse daha fotoğraf atarım. Şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (13).png
    Ekran Görüntüsü (13).png
    290,5 KB · Görüntüleme: 110
Toshiba Satellite A300 20C laptopum var. Eski BIOS var. UEFI desteği olduğundan emin değilim. BIOS'ta UEFI seçeneği yok. Fotoğrafını alta koyuyorum. UEFI desteği varsa nasıl güncelleyebileceğimi yazarsanız sevinirim. Gerekirse daha fotoğraf atarım. Şimdiden teşekkürler.
O modellerde MBR olarak format atabiliyorsunuz. Ben de zamanında USB'den Acronis Disk Director kullanmak istediğimde bellek GPT olduğundan Rufus bana "Hop dur bakayım." diye bana bu hatayı vermişti;
735121b944afb03.jpg

O'nun dışında anakartınız UEFI destekliyor. BIOS'u güncellemek için Support – Business PCs - dynabook adresina ziyaret edin, modelinizi girin ve size uygun BIOS Güncellemesini bulun

Son düzenleme:
Diskim MBR. Dynabook'ta download drivers a tıklayıp girdikten sonra benim model çıkıyor ama güncelleme kısmı yok. Nasıl yapabilirim veya varsa gösterebilir misiniz?
Bir de şunu ilave edeyim. Bu işlemleri USB'siz yapma şansım var mı?

Diskim MBR. Dynabook'ta download drivers a tıklayıp girdikten sonra benim model çıkıyor ama güncelleme kısmı yok. Nasıl yapabilirim veya varsa gösterebilir misiniz?
Bir de şunu ilave edeyim. Bu işlemleri USB'siz yapma şansım var mı?
Zaten Toshibalarda BIOS, USB olmadan güncelleniyor. Bu şekilde bulabilmeniz gerekiyor;
Ekran Alıntısı.PNG

Referans olsun diye;
unnamed.png

Geri
Yukarı