Toshiba Satellite C660D bilgisayara hangi işletim sistemi kurulmalı?

Kawoon

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar başlıkta da yazdığım üzere bilgisayara format atmak istiyorum Windows 7 sürümlerinden hangisini atmalıyım? Starter, Home Basic, Home Premium, Pro gibi. Hangi Bit işletim sistemini kurmalıyım X32, X64?

Not: 2 GB RAM üstüne 4 GB RAM ekleyebilirim ama kesin değil.

Sistem:
-Toshiba Satellite C660D.
-AMD E-300 APU with Radeon HD Graphics 2CPU 1.3GHz
-2 GB RAM.
-AMD Radeon HD 6310 Graphics.
-Win 8.1 Single launguage (32 Bit)

Şu an kullandığım işletim sisteminden pek memnun değilim açıkçası o yüzden atmak istiyorum. Eskiden oynadığım oyunlarda aynı performansı alamıyorum ve tarayıcıyı kullanırken çok yavaş çalışıyor film falan izleyemiyorum. Sizce hangi sürümü ve biti atmalıyım? Şimdiden yardım eden herkese teşekkür ederim.

Merhaba arkadaşlar başlıkta da yazdığım üzere bilgisayara format atmak istiyorum Windows 7 sürümlerinden hangisini atmalıyım? Starter, Home Basic, Home Premium, Pro gibi. Hangi Bit işletim sistemini kurmalıyım X32, X64?

Sistem:
-2 GB RAM.

Şu an kullandığım işletim sisteminden pek memnun değilim açıkçası o yüzden atmak istiyorum. Eskiden oynadığım oyunlarda aynı performansı alamıyorum ve tarayıcıyı kullanırken çok yavaş çalışıyor film falan izleyemiyorum. Sizce hangi sürümü ve biti atmalıyım? Şimdiden yardım eden herkese teşekkür ederim.
W7 Home basic

Sistem:
-2 GB RAM.

Windows 7 starter X86.

Sistemin gayet iyi o bilgisayar için format at güncellemeleri kapat, SSD al. Fazladan paran varsa RAM takviye etmek hoş olur sisteme ama paralel olsun mümkünse. 2gbx2 = 4 GB gibi.

Hocam pek alacak durumum yok aslında RAM'i arkadaştan alacaktım dediğim gibi kesin değil eğer ki format atmak işimi görürse almayı düşünmüyorum şimdilik. Hangi sürümünü ve biti yüklemeliyim?

Bilgisayar ilk geldiğinde Wİndows 7 Starter kuruluymuş.

En ucuz 128GB SSD alınabilir. SATA 2 hızlarında çalışacağı için çok marka almaya gerek yok. Aliexpress'ten bile alınabilir hatta. 2GB RAM eklersiniz. Win7 Home Basic'ten üstü olmamalı. Linux tarafında Lubuntu falan da olur.

Oyun oynayacak mısınız? Oynamayacaksanız, ve hiç masraf yapmayacaksanız Windows 7 Starter X32 iyi gider. Güncellemeleri kesin kapatın. (Linux çok daha hoş olur ama uğraşmak ya da öğrenmek istemezsiniz diye yazmadım.)

Son düzenleme:

Sistem:
-2 GB RAM.

O cihaza MX Linux harika gider.

Oyun oynayacak mısınız? Oynamayacaksanız, ve hiç masraf yapmayacaksanız Windows 7 starter X32 iyi gider. Güncellemeleri kesin kapatın. (Linux çok daha hoş olur ama uğraşmak ya da öğrenmek istemezsiniz diye yazmadım.)

Hocam pek oyun oynamıyorum oynayamıyorum zaten bilgisayar emektar olduğu için. Oynarsam da Half-Life, counter 1.6, Mount and Blade, San Andreas tarzı ufak oyunlar oynarım sanırım. Bilgisayar ilk geldiğinde tarayıcı ve oyunlar bu kadar kasmıyordu Skyrim, farming similatör 2013 falan oynayabiliyordum şu an yüklesem kaldırmaz sanırım. Linux kullanma taraftarı değilim pek windowsa alıştığım için. Şimdi hangisini kurayım Windows 7 starter X32 mi yoksa Windows 7 Home Basic X32 mi?

Starter 512 MB civarı RAM kullanıyor güncellemeleri ve SysMain diğer adı ile hızlı getirme (Windows+ R services.msc üzerinden) kapatırsan 512 kalır. O yüzden Starter. (Oyunları grafik ile değerlendiren biri değilseniz ucuz bir kol ile harika oyunlar oynayabilirsiniz. NES Emulator indirin Final Fantasy serisine başlayın I, II, III, IV kadar sorun yaşamamanız lazım. Bir sürü daha efsane oyun var, Legend Of Link vb.)

Geri
Yukarı