Toshiba SSD'de işlem yapılamıyor

ismocux

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte 3060TI 8GB
Ryzen 5 5600X
Gigabyte B550 Gaming X
Kingston HyperX FuryBeast 8+8 3600Mhz CL17
Thermaltake T25 Versa 650W
Sistem;
MSI H110M PRO v/D.
G.Skill 8 GB.
i3 6098P.
GTX1050 Ti.
WD 1TB 7200RPM (mevcut) / Toshiba 480GB SSD (sorun yaşadığım)
600W.

Geçen gün internet üzerinden Toshiba marka yeni bir SSD aldım. Kutusu biraz dağınıktı ama SSD üzerin ezik büzük yoktu sadece birkaç parça çizik benzeri şeyler vardı ayrıca kullanım kılavuzu ve garanti belgesi de kırışmış haldeydi. Kısacası en basta diskin sıfır bir disk olmadığını düşünerek başladım. Rufus yardımıyla bir USB belleğe Windows'u attım sonra bilgisayarımı kapatıp hard diski çıkarıp yerine SSD'yi taktım başlattım. Windows yükleme penceresi Next Next ve kurulum diski seçme kısmında SSD 5-6 (tam hatırlamıyorum) parçaya ayrılmıştı ve hiçbirine kurulum gerçekleştirilemiyordu. "Windows bu diske yüklenemez. Seçilen disk GPT bölümü stilinde" şeklinde bir yazıyla karşılaştım. CMD komutlarıyla (sırasıyla); diskpart, select disk 0(SSD), clean, create Partition primary komutlarını yazdım fakat zaman aşımına uğradı sonrasında CMD yönlendirmelerini yaptım fakat sonuç yoktu. Bu kez hard diskimi de bağlayıp USB belleği çıkarıp başlattım. Disk yönetiminde disk görünüyor fakat MBR ya da GPT hiçbir şekilde disk başlatılamıyor. Aynı CMD komutlarını bu kez yaptığımda "diskpart has encountered an error: Önemli bir cihaz donanım hatası nedeniyle istek başarısız oldu.
See the System Event log for more information." Bilgisi aldım.

Yapmak istediğim şey, Windows'u SSD'ye kurup hard diski sadece depolama olarak kullanmak.

Yardım ve önerilerinizi bekliyorum, saygılarımla.

Geri
Yukarı