Town of Salem Hacklendi!

TackleBarry

Kilopat
Daha fazla  
Geçtiğimiz gün firmadan hacklenildikleri üzerine bir mail geldi. Bu mailde tüm e-posta, sifre ve kişisel verilerimizin çalındığı yazıyor. Steam hesabımız için bir tehlike arz ediyor mu? Oyunu Steam üzerinden oynuyordum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı mesaj bana da geldi. Başta tırstım iyi oldu konuyu açmanız.

Reset password linki eklemişler. Yalnız linke giremiyorum yanıt vermesi uzun sürdü hatası alıyorum. Gerçi oyuna bayadır girmiyordum. TR serveri troll olduğu için. Umarım kötü bir şey olmaz. Ben de Steam üzerinden oynuyordum çünkü.

Ip adreslerimiz de sızdırılmış. https://haveibeenpwned.com bu siteden sorgulama yaparak tehlikede misiniz öğrenebilirsiniz. Oyun içi alışverişlerde bir tehlike arz edeceğini düşünüyorum ve ekip de sorumluluk kabul etmiyor bu konuda. Sadece şifre değiştirme talebiyle düzeltebilecekleri bir şey değil bu. MD5lere brute force ile saldırmışlar okuduğum kadarıyla. Onca insanın kişisel bilgileri çalındı ve dağıtıldı. Olaydan haberi olmayan bir insanın ip'si üzerinden terör suçu işlense şimdi ne olacak? YouTube'da izledim geçen gün. Bir doktor adayının ip'si çalınmış ve o ip üzerinden suçlar işlenmiş, sonra peşinden gelen bir ton baş ağrısı... Blank Media Games'i baş tacı yapardım bugüne dek, destekleri çok ileri seviyeydi zamanında ve her sorunumuzu çözmeye çalışırlardı. Şimdi bu data çalınması olayını bu kadar kolay geçiştirmeye çalışmaları tüm güvenimi sarstı benim. Steam'de indirimdeydi, dlcleri falan da almayı planlıyordum tam da ama bu saldırıdan sonra geri çekildim.

"All passwords were hashed and not plain text. This means they do not know what your password is unless they run a program to attempt to guess it against the hashed password"

Buraya dikkatinizi çekerim. Geliştirici tarafından verilen bilgi bu.

Yani; Tüm şifreler şifreli ve düz metin değildir. Şifreyi tahmin etmek için bir program kullanmadıkları sürece şifreyi bilemezler.

O da sadece tahmin yani. %100 bulacakları anlamına gelmiyor.

Ip adreslerimiz de sızdırılmış. https://haveibeenpwned.com bu siteden sorgulama yaparak tehlikede misiniz öğrenebilirsiniz. Oyun içi alışverişlerde bir tehlike arz edeceğini düşünüyorum ve ekip de sorumluluk kabul etmiyor bu konuda. Sadece şifre değiştirme talebiyle düzeltebilecekleri bir şey değil bu. MD5lere brute force ile saldırmışlar okuduğum kadarıyla. Onca insanın kişisel bilgileri çalındı ve dağıtıldı. Olaydan haberi olmayan bir insanın ip'si üzerinden terör suçu işlense şimdi ne olacak? YouTube'da izledim geçen gün. Bir doktor adayının ip'si çalınmış ve o ip üzerinden suçlar işlenmiş, sonra peşinden gelen bir ton baş ağrısı... Blank Media Games'i baş tacı yapardım bugüne dek, destekleri çok ileri seviyeydi zamanında ve her sorunumuzu çözmeye çalışırlardı. Şimdi bu data çalınması olayını bu kadar kolay geçiştirmeye çalışmaları tüm güvenimi sarstı benim. Steam'de indirimdeydi, dlcleri falan da almayı planlıyordum tam da ama bu saldırıdan sonra geri çekildim.
Attığın siteyi doğru bulmuyorum. Bana 1 tane site gizlenmiş tarzı bir şey dedi ve abone olun çözelim dedi. Büyük ihtimalle para avı. Ayrıca koskoca bir oyun şirketi asla böyle bir şey yapmaya/yaptırtmaya izin vermez. En kısa sürede çözeceklerdir sorunu. Kimsenin ip adresine falan da bir şey olacağını düşünmüyorum. Bu oyunda neredeyse 8 milyon ip var.

Attığın siteyi doğru bulmuyorum. Bana 1 tane site gizlenmiş tarzı bir şey dedi ve abone olun çözelim dedi. Büyük ihtimalle para avı. Ayrıca koskoca bir oyun şirketi asla böyle bir şey yapmaya/yaptırtmaya izin vermez. En kısa sürede çözeceklerdir sorunu. Kimsenin ip adresine falan da bir şey olacağını düşünmüyorum. Bu oyunda neredeyse 8 milyon ip var.
Bu sorun beni vurmadı sanırım temiz çıktım. :)

Site Troy Hunt'a ait ve kendisi Microsoft bölge müdürü. Bununla birlikte security dünyasının en bilinen isimlerinden biridir, son derece güvenilirdir. Sizden bir pasaport generate sitesine üye olmanızı isteyebilir sorgu sonrası lakin kullanmanıza gerek yoktur. Verilerinizin çalındığı yerler ile ilgili verdiği bilgiler de tamamıyla doğru. Ayrıca ip adresinizi resetlemezseniz o zaman bir şey illa ki olur çünkü çalındı çoktan. Bu saatten sonra BMG'nin yapabileceği bir şey kalmıyor orada. İş size düşüyor tez zamanda ilgili bilgilerinizi değiştirmeniz gerekiyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı