Toyota RAV4 Türkiye'de neden tutmadı?

Hocam Passat bal gibi de satıyor daha fazla vergisi olmasına rağmen.

Marka algısı var. Gerçi RAV4 pek benim hoşuma giden bir araç değil. Çoğunluğunda hoşuna gitmiyordur. Bizimkiler şekil dursun pahalı dursun mantığındalar.

Türk toplumu, Vw araçları baş tacı yaptığı için olabilir mi ?
Hayatında kaç kişi Mazda6 denen aracı kullandı ? Deneyimlerini aktarabilir ?
Ya da kim gidip sırf ikinci eli yok tutmuyor diye arabaya bakmadan ezbere PASSAT alır , tabi ki biz türkler :)
İki aracıda kullandım çok ama çok net Mazda 6 diyorum.
Vw araçlara para vermek bence algıdan öte bir şey değil :)

Türk toplumu, Vw araçları baş tacı yaptığı için olabilir mi ?
Hayatında kaç kişi Mazda6 denen aracı kullandı ? Deneyimlerini aktarabilir ?
Ya da kim gidip sırf ikinci eli yok tutmuyor diye arabaya bakmadan ezbere PASSAT alır , tabi ki biz türkler :)
İki aracıda kullandım çok ama çok net Mazda 6 diyorum.
Vw araçlara para vermek bence algıdan öte bir şey değil :)
Sanırım imzamdaki Passat yazısını görerek bunu bana yazdınız. İmzamdaki araç para yerine alında ve zamanında piyasanın yarı fiyatını almıştık. VAG grubu bence tekerlekli çöp. Boyası beş para etmez, yol tutuşu ve mekanikleri zaten kötü. O yönden gösteriş sevenler alıyor. Anlamadığım şey sevdalısı da çok.

Marka sevdası. Keşke Mazda TR'ye daha çok motor seçeneği getirse. Vallahi iyi ki MX5i S2000ciler keşfetmedi.
Keşfetmedi de n'oldu? Fiyat yine tavan. Adam akıllı temiz arkadan itişi coupe veya roadster kalmadı piyasada. Üniversiteye gidinceye kadar bir tane Uno 70'lik alırım diyordum, şimdi onu almak için hiçbir şey yapmadan yaşamak lazım.

Yanlış vergilendirme sistemi ve biraz marka sevdasından olduğunu düşünüyorum. Şimdi pek söyleyip tartışma çıkarmak istemediğim bazı sebepler var. Dizel motor olmaması da Türkiye için bir etken. Hibrit olunca motor hacmi de artıyor. Ayrıca bizde SUV denilince akla RAV 4 gelmiyor galiba.

Türkiye'de bu arabaların tutulmamasının temel sebebi ekonomik durumlar, ÖTV, yıllık olarak motor hacmine göre ödenen mtv vb. vergiler. Ayrıca Türkiye'de bazı önyargılar var. Bu tip modellerin yanı sıra station wagon araçlar, mpv tipi araçlar da satmıyor. Başka bir örnek olarak Avrupa'da çok tutulan bir model olan Fiat 500 gibi araçlar da tutmuyor. Bizim milletimiz tam bir Volkswagen grubu hayranı. Örnekleri çoğaltabiliriz.

Sanırım imzamdaki Passat yazısını görerek bunu bana yazdınız. İmzamdaki araç para yerine alında ve zamanında piyasanın yarı fiyatını almıştık. VAG grubu bence tekerlekli çöp. Boyası beş para etmez, yol tutuşu ve mekanikleri zaten kötü. O yönden gösteriş sevenler alıyor. Anlamadığım şey sevdalısı da çok.
Yok hayır kesinlikle sizi eleştirmek için yazmadım. Genel olarak konuya değinmek istedim.
Passat’ı 10 bin km kullandım , Mazda6’yı sadece 2 bin km..
Bu kadar az binmeme rağmen Mazda6 diyorum. Dediklerinize katılıyorum ve ekliyorum , Vw Türkiye bu ülkede olan Golf,Passat,Jetta imajını bildiğinden araçlarını sallamasyon yapsa dahi satılacağını biliyor. Halk Vw markasını göğe çıkartmış, 2.El piyasasının hareketliliğide bu yüzden.

Honda Civic Sedan DTEC sahibiydim, mutluydum ZF şanzımanla yakın zamanda sattım piyasası artınca ama yine gönlüm Japon’dan yana.
Mazda6 için uğraşıyorum bu sefer , çalışıyorum bakalım nasip 🐈☺️

Hedefimde ölmezsek tabi
Audi RS6 Variant ya da Wagon var...
Nasip, kısmet 🦥🥰

Hele şunun duruşuna 🙈

Dosya Ekleri

• A6B60D28-0446-4C78-ADCA-DF26364A94AF.jpeg
    A6B60D28-0446-4C78-ADCA-DF26364A94AF.jpeg
    45,7 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:

Geri
Yukarı