Toyota RAV4 Türkiye'de neden tutmadı?

Yok hayır kesinlikle sizi eleştirmek için yazmadım. Genel olarak konuya değinmek istedim.
Passat’ı 10 bin km kullandım , Mazda6’yı sadece 2 bin km..
Bu kadar az binmeme rağmen Mazda6 diyorum. Dediklerinize katılıyorum ve ekliyorum , Vw Türkiye bu ülkede olan Golf,Passat,Jetta imajını bildiğinden araçlarını sallamasyon yapsa dahi satılacağını biliyor. Halk Vw markasını göğe çıkartmış, 2.El piyasasının hareketliliğide bu yüzden.

Honda Civic Sedan DTEC sahibiydim, mutluydum ZF şanzımanla yakın zamanda sattım piyasası artınca ama yine gönlüm Japon’dan yana.
Mazda6 için uğraşıyorum bu sefer , çalışıyorum bakalım nasip 🐈☺️

Hedefimde ölmezsek tabi
Audi RS6 Variant ya da Wagon var...
Nasip, kısmet 🦥🥰

Hele şunun duruşuna 🙈
Aisin şanzımanda güzel ya. :D Bu arada dediğiniz gibi VAG grubu reklam yapmasa bile satar. Mazda 6'nın satmamasının bence en büyük nedeni atmosferik motorları. Atmosferik motor severim ama artık o devir kapanmak üzere. O yüzde turbolu fındık motor koymazlarsa satmaları zor.

O parayı hak etmiyor çünkü, klasik Toyota malzeme kalitesi ve özelliklerine göre güzel bir fiyatı yok. Corollayı peynir ekmek gibi satıyor mesela ama corolla c segmenti fiyatlarında aşağıda seyrediyor ve güzel oturmuş piyasası var, arızası az insanlar tercih ediyor. Bayiden inceledim ama kesinlikle RAV4 beni hoşnut etmedi.
Hak etmiyor değil. Ülkemizde hak etmiyor.

Hak etmiyor değil. Ülkemizde hak etmiyor.
D segmenti suv bir araçtan bahsediyoruz, rakiplerini biraz incelerseniz neden hak etmediğini anlarsınız. An itibariyle 600-700 bin liraya bu arabayı almak ne denli mantıklı bilmiyorum, Türkiye'de mantıksız olayını bir geçin bu mantıkla hareket edersen Türkiye'de araba almak mantıksız zaten. Birçok C suv bu araçtan daha iyi geliyor bana, bu fiyatlara tercih yapacak olsam aklıma bile getiremeyeceğim bir araç. Ha şu da var bu kadar model var ve her modelin alıcısı vardır bu benim fikrim sadece ama araba 2.0 olduğu için tercih edilmiyor gibi yorum yapanlar olmuş kesinlikle katılmıyorum 600-700 bu arabaya veren adam aradaki vergi farkını da pek umursamaz. Konunun özüne dönersek bu arabanın bu segmentte tercih sebebi (benim için) rakiplerine göre fiyatı olur gerisi hikaye. Bu fiyatları da verebilen insanlar genelde diğerlerini de alabiliyor o yüzden tercih edilmiyor.

Geri
Yukarı