Çözüldü Toyota Supra'lar Türkiye'de alınabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Petri

Kilopat
Kafama takıldı ben de size sorayım dedim. Şimdi biliyorsunuz bir ara bu araçlar Avrupa'da yasaklanmıştı. Mesela şu an eski veya yeni model bir supra almak istersek alabiliyor muyuz? Yoksa yurt dışından mı getirmek gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Avrupada yasak değillerdir. Sadece sağdan direksiyon olmaları satışlarını engelledi. Yoksa Hollanda veya İngiltere gibi ülkelerde satıldılar.

Keza kısıtlı sayıda soldan direksiyon olanları Almanya ve İsviçre'de mevcut.

Bu araçları TR'ye sokmak için 2 yolunuz var. Ya birisi gümrüğe bırakacak ihaleyle satın alacaksınız ya da klasik arabalar için olan yasaya uygun olacak...
Yanlış hatırlamıyorsam 30-40 civarı yaşında olan otomobilleri kapsıyor. Tabii 0 araç gibi gene ÖTV ve KDV ödüyorsunuz. Resmi işlemlerin ardından araç kalıcı şekilde TR'de kullanılabilir hale geliyor.

Yani devlete 5 supra hediye edip 1 suprayı kullanabiliyoruz :D

@Ulunay teşekkürler bilgilendirme için.

Yani devlete 5 supra hediye edip 1 suprayı kullanabiliyoruz :D.
38E3351C-F415-4ACA-992D-180D7402942F.jpeg

Misafir plaka olayını suistimal ettikleri için her zaman vermiyorlar ve sürekli maddeler değişiyor. Tam hatırlamıyorum.
Bir aralar 6 ay kadar durmaya izin vardı, yeniden ülkeye giriş için yine 6 ay duracaktı yurt dışında.

Kısaca eski model Supralar hikaye, ona vereceğim ihale parası ile Ferrari 812 GTS veya Lamborghini Urus al dâhâ mantıklı.

@T21 yeni modellerde de durum aynı mı? Örnek veriyorum 2020-2022 arası model bir araç.
Bir ara satılıyordu sarı sitede ama yabancıya satıyor olabilirler.

Uzun lafın kısası ile Supra balon araba, yüksek beygirli setup yapmak hoşta kontrol edemiyorsan anlamı yok.

Doğru diyorsunuz hocam. Teşekkürler. Benimki sadece heves 😇.
Ülkemiz şartlarında ulaşılması zor olan bir araba, milyonlar dökmek gerekir alırken.

Yurt dışında da ulaşma imkanın var ama yine kolay değil.
Onun parasını kazanana kadar aklını başka arabalar çeler; Corvette, Viper, M3, C63 AMG vb...

Geri
Yukarı