TP-LINK ARCHER VR1200 Port Açma Sorunu

YEmreK

Hectopat
Merhabalar. Başlıktan da gördüğünüz üzere TP-LINK Archer VR1200'de port açmak istiyorum. Amacım arkadaşlarımla oyun oynamak. Örnek olarak Minecraft için 25565 portunu açmak istiyorum. Bu modemde önceden açmıştım ve çalışmıştı fakat şu an açtığım port(lar) çalışmıyor. Resimlerle göstereyim.
Bulunduğum PC'nin yerel IP adresi sabit (modem arayüzünden sabitledim) ve 192.168.1.120. Resimde de görüldüğü gibi:
379211

Bu da modem arayüzünden NAT Forwarding > Virtual Servers bölümüne girip Add dediğimde karşılaştığım ekran:

379212

Bu ekranı doldurduğumda ise görüntü şöyle:

379213

Daha sonra Save'e basıp kaydettiğimde modem arayüzünde aktif gözüküyor, lakin kurduğum sunucuya arkadaşlarım gelemiyor. (Sunucuda herhangi bir hata yok aynı dosyalar ve ayarlarla arkadaşım denedi ve oynadık olay tamamen benim port sorunumla ilgili) Ve de Port Checker - Check Open Ports Online gibi sitelerden IP için 25565 portunu kontrol ettiğimde "Port 25565 is closed." yazısını alıyorum. Save dedikten sonra sağ üstteki Reboot kısmından modemi reboot ettim fakat nafile. Doğrudan düğmeden kapatıp açmayı denemedim. Reboot ile farklı bir işlem de değil zaten. Öyle olacağını zannetmiyorum. Birisi derdime bir çözüm bulsun. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
@thecetin
Türk.net ten alıyorum. Onunla alakalı olabiliyor mu?

Edit: Hocam biraz araştırmadan sonra Türknet in Carrier-grade nat havuz sistemini kullandığını öğrendim ve kontrol ettiğimde ben de bir havuza dahilim. ipbak gibi sitelerde gözüken ip ile modem arayüzünde gözüken ip farklı. Peki bunun aylık 12 TL daha fazla verip Statik IP ye geçmekten başka çözümü yok mudur? Mesela bir domain i ip mize yönlendirsek falan olmuyor mu? Mesela bir yerde gördüm tam açıklamamış arkadaş ama No-IP sitesinden bir domain alıp onu yönlendirince oluyor gibi bir şeyler denmiş. Oluyor ise belirtin ve açıklayın lütfen. Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Edit: Hocam biraz araştırmadan sonra Türknet in Carrier-grade nat havuz sistemini kullandığını öğrendim ve kontrol ettiğimde ben de bir havuza dahilim. ipbak gibi sitelerde gözüken ip ile modem arayüzünde gözüken ip farklı. Peki bunun aylık 12 TL daha fazla verip Statik IP ye geçmekten başka çözümü yok mudur? Mesela bir domain i ip mize yönlendirsek falan olmuyor mu? Mesela bir yerde gördüm tam açıklamamış arkadaş ama No-IP sitesinden bir domain alıp onu yönlendirince oluyor gibi bir şeyler denmiş. Oluyor ise belirtin ve açıklayın lütfen. Cevaplarınızı bekliyorum.
Türkiye'deki bütün internet sağlayıcıları CGNat kullanıyor. Sadece Türknet değil. Statik ip alarak çözebilirsiniz bu sorunu. Başka şekilde imkansıza yakın.

@thecetin
Türk.net ten alıyorum. Onunla alakalı olabiliyor mu?

Türknet de ne yazık ki durum bu zaten o yüzden firmayı sormuştum. Güvenli internet profili geçince bildiğim kadarı ile gerçek ip alıyorsunuz ama çoğu şeyi engelliyor bir deneyin isterseniz.

Türkiye'deki bütün internet sağlayıcıları CGNat kullanıyor. Sadece Türknet değil. Statik ip alarak çözebilirsiniz bu sorunu. Başka şekilde imkansıza yakın.
@Eryd hocam tüm sağlayıcılar kullanmıyor. Eskiden Türk Telekom kullanıyordum. IP kendime aitti ve port işlemleri vs. rahatlıkla yapıyordum. Parası bayağı tuzlu ve hızı düşük olduğu için TürkNet e geçtim. Hız ve fiyat konusunda en iyisi. O konuda hiç bir şikayetim yok. Bir de CGNat kullanmasalar çok güzel olacaktı. Statik IP ye geçmeden yapmanın bir yolu yok diyorsunuz değil mi? Bu bahsettiğim No-IP gibi domain siteleriyle de olmuyor sanırsam. Kendimce bir denedim ama yapamadım. Yine de yapabilen olursa ve bana anlatırsa sevinirim.

@thecetin Güvenli profile geçmek istemiyorum. Saçma sapan siteleri engelliyor. Zaten abone olurken açıklama da yapmışlardı Online Oyun sitelerinin de engellenme ihtimali var diye. O topa hiç girmek istemiyorum. Statik IP almadan bir çözüm yolu varsa o işime yarar. Gerisi nafile.

Desteğiniz için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı