TP-Link TD-W9970v3 modemde WDS fonksiyonu yazılımsal olarak kilitlenmiş

TerabyteForever

Megapat
Makaleler
7
Daha fazla  
Bu modemi kullanan veya kullanmayan herkese selamlar.

ASUS DSL-N16 modeme geçmemizle birlikte bu modem boşta kaldı. Bu modemi de WDS ile öteki modeme bağlayıp Tivibu'yu da duvarı delmeden salona almak istedik. Ama bir baktık, WDS fonksiyonu yok.

Chrome geliştirici araçlarını açıp baktım, bir de ne göreyim!
wds-1.png

"include_wds" içeriği gizlenmiş. Açtıktan sonra WDS seçeneğinin normal çalışacağını düşündüm.

wps_acik.png

"Scan" tuşuna bastım. Ve hata aldım.

scan-basinca.png

Şimdi bir sorum var, madem bu modem TD-W9970'in 3.versiyonu, neden birinci versiyondaki gibi WDS özelliği yok?

Bu özelliğin ne zararı var da kapattınız, sayın yetkili kişiler? 200-250 lira civarına satılıyor bu modem bir de sanırım, piyasa fiyatının aşırı altında da değil. Biz, şu an kullandığımız ASUS DSL-N16 modemi, 1 yıl önce amcamın modemi yıldırımda yüksek voltaj sebebiyle patlayınca, ve siz bunu garanti altına almayıp amcama yeni modem için 250 TL fiyat çekince 270 TL'ya almıştık. 20 lira fark için cidden bir modemi bu kadar neden kırparsınız ki?

20.05.16.01006 sürümünde çalışıyor fakat 20.08'de çalışıyor mu bilmiyorum.

W9970v3 çok enteresan bir modem, dışarıdan hepsi aynı görünse de farklılıkları var. Arayüzdeki root kullanıcına giriş yöntemi ve bootloader ayarları sürümden sürüme değişiyor, hatta belki de bootloader'ları da farklıdır. Kullanıcının yetkilerini kısıtlaması bir yana, GPLv2'yi de ihlal etmiş Türk Telekom bu modemi piyasaya sürerken. Lisans sahiplerini bu konu hakkında bilgilendirdim, bu modemi kullanan tüm kullanıcıları rahatlatacak gelişmeler olabilir.

Son düzenleme:
Hocam, benim aradığım WPS değil, WDS. ASUS modemdeki interneti bu modeme almak ve duvarı delmeden salona Tivibu kurmak için deniyorum. Geliştirici araçlarında var bu mod, açıyorum, taratmadan bilgileri girip kaydediyor, ama hiç bir şey olmuyor.

Geri
Yukarı