Çözüldü TP-Link TD-W9970V3 QoS ayarı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jess3

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaş öncelikle merhaba 👋, TP-Link TD-W9970V3 modemde QoS üzerinde Wi-Fi hızı sınırlandırıyorum fakat kendi internetimin upload hızıda düşüyor. Örneğin sınırladığım Wi-Fi'nin IP adresi; 1.1.1.1, IP aralığında sadece bu IP adresini yazdığımda bile benim kendi internet upload hızımıda sınırladığım değere düşürüyor.

Çözüm
Evet farklı cihazlara tek tek limitleme yapmak istiyorum.
Bu rehber yardımcı olabilir.
Doğru anladıysam 1.1.1.1 ip bloğuyla kastettiğiniz ana segment yani misafir ağı falan değil.

9970v3 kullanmadım ama QoS için böyle bir ayara ihtiyacınız yok. QoS kablolu kablosuz misafir ağır ev ağı fark etmeksizin ağ trafiğini önceliklendirmeye yarayan bir sistem .

QoS ya açıktır ya kapalı. Ha cihazlara tek tek limitleme yapmaya çalışıyorsunuzdur o ayrı, onun için de QoS ayarı yanlış olur.

Doğru anladıysam 1.1.1.1 IP bloğuyla kastettiğiniz ana segment yani misafir ağı falan değil.

9970V3 kullanmadım ama QoS için böyle bir ayara ihtiyacınız yok. QoS kablolu kablosuz misafir ağır ev ağı fark etmeksizin ağ trafiğini önceliklendirmeye yarayan bir sistem.

QoS'ya açıktır ya kapalı. Ha cihazlara tek tek limitleme yapmaya çalışıyorsunuzdur o ayrı, onun için de QoS ayarı yanlış olur.

Bu rehber yardımcı olabilir.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı