TP-Link VX230v bağlantı kopması

VX1800v

Beklemeyip bugün Vatan Bilgisayar'dan bu modemi aldım, bire bir aynı mi olur ya 😂 TP-Link'den uzak durun arkadaşlar gerçekten uzak durun hafta sonu bunu da götürüp iade edeceğim ve Keenetic alacağım.
Vx230 modemini servise göndermediysen son attığım linkteki güncellemeyle sorun düzeliyor hocam.

VX1800v

Beklemeyip bugün Vatan Bilgisayar'dan bu modemi aldım, bire bir aynı mi olur ya 😂 TP-Link'den uzak durun arkadaşlar gerçekten uzak durun hafta sonu bunu da götürüp iade edeceğim ve Keenetic alacağım.

Son güncellemeyle sorun çözülmüş hocam. Açıklamaya da Wi-Fi'ya bağlıyken internete erişememe hatası düzeltildi.” diye belirtmişler. Bende şimdilik bir sorun yok sizde bir test edin isterseniz. VX1800v modemine gelecek olursak benzer sorunları yaşayanları forumlarda görmüştüm. Yazılım konusunda TP-Link berbat bir durumda ürünü web sitesine koyarken easymesh desteklediğini belirtiyorlar sitenin en altına indiğinde küçük yazıyla easymesh özelliğinin bir sonraki güncellemeyle geleceğini belirtiyorlar sadece cihaz satmayla ilgilenen ve tüketici kandırmaya dayalı bir satış politikası var. Yazılımı başka modemlerinden portlayarak sunuyorlar gibi geliyor bana.

Denedim düzelmedi hocam 🥲

Hadi ya hocam iade işini bir deneyin olmazsa Tüketici Hakem Heyetine forumlardaki konuları, yaşadığınız sorunlarını içeren video linki ve TP-Link web sitesinde bu modelin internet servis sağlayıcısı için özelleştirilen bir modem olduğunu fakat kutusunda ve içinden çıkan kağıtlarda bunu belirilmediğini, son yazılım güncellemesiyle bu durumu TP-Link tarafının kabul edip halen bu sorunun devam ettiğini içeren bir dilekçe yazabilirsiniz. Bu durum biraz da atanan bilirkişiye de bağlı çünkü ben bu durumu bildirdiğimdebilirkişi internet servis sağlayıcısı içinse ne olmuş gibisinden bir cevap verdi. Ben 2023 Aralık ayında durum THH'ne taşıdım şubattabilirkişi inceledi şimdi sonucu bekliyorum. Bir daha sonumuzu TP-Link'e düşürmesin.

Son düzenleme:
Son güncellemeyle sorun çözülmüş hocam. Açıklamaya da Wi-Fi'ya bağlıyken internete erişememe hatası düzeltildi.” diye belirtmişler. Bende şimdilik bir sorun yok sizde bir test edin isterseniz. VX1800v modemine gelecek olursak benzer sorunları yaşayanları forumlarda görmüştüm. Yazılım konusunda TP-Link berbat bir durumda ürünü web sitesine koyarken easymesh desteklediğini belirtiyorlar sitenin en altına indiğinde küçük yazıyla easymesh özelliğinin bir sonraki güncellemeyle geleceğini belirtiyorlar sadece cihaz satmayla ilgilenen ve tüketici kandırmaya dayalı bir satış politikası var. Yazılımı başka modemlerinden portlayarak sunuyorlar gibi geliyor bana.

Hadi ya hocam iade işini bir deneyin olmazsa tüketici hakem heyetine forumlardaki konuları, yaşadığınız sorunlarını içeren video linki ve TP-Link web sitesinde bu modelin internet servis sağlayıcısı için özelleştirilen bir modem olduğunu fakat kutusunda ve içinden çıkan kağıtlarda bunu belirilmediğini, son yazılım güncellemesiyle bu durumu TP-Link tarafının kabul edip halen bu sorunun devam ettiğini içeren bir dilekçe yazabilirsiniz. Bu durum biraz da atanan bilirkişiye de bağlı çünkü ben bu durumu bildirdiğimdebilirkişi internet servis sağlayıcısı içinse ne olmuş gibisinden bir cevap verdi. Ben 2023 Aralık ayında durum THH'ne taşıdım şubattabilirkişi inceledi şimdi sonucu bekliyorum. Bir daha sonumuzu TP-Link'e düşürmesin.

Hocam bir sorun yaşadınız mı? Bence bu yeni sürüm bozuyor çünkü eski sürüme geçtiğimden beri eskisi gibi sorun yaşamıyorum CRC 0

Dediklerimin hepsini modemde yapın ve modeminizin sürümü böyle gözükmeli hocam.

Eki Görüntüle 2139819

Hepsini yapıp aynı benim gibi kaydedin. Birini yapıp sonra eski haline çevirmeyin.
Allah'a şükür sonunda düzeltmeyi başardım.

@Şeyhmus İpek
Valla eline sağlık. Ama ben de bir ay içinde dayanamayıp iade edenlerden oldum. Zyxel DX3301-T0 almayı düşünüyorum. Umarım herkesin işine yarar yöntemin.

Vallahi eline sağlık. Ama ben de bir ay içinde dayanamayıp iade edenlerden oldum. ZyXEL DX3301-T0 almayı düşünüyorum. Umarım herkesin işine yarar yöntemin.

Hocam iade sürecin nasıl oldu internet üzerinden mi satın aldın da hemen iade ettiler? Modem konusuna gelecek olursak yazılımın ne gibi öneme sahip olduğunu VX230v modeminde gördük bana kalırsa Keenetic almanız daha doğru olacaktır.

Hocam bir sorun yaşadınız mı? Bence bu yeni sürüm bozuyor çünkü eski sürüme geçtiğimden beri eskisi gibi sorun yaşamıyorum CRC 0

Hocam şu anlık bir sorun göremedim 12 saat açık kaldı modem 470 CRC hatası aldım. Wi-Fi kopma problemi yaşamadım fakat DHCP sorunum devam ediyor. Modeminin log kayıtlarında böyle bir hata görüyor musun?

Son düzenleme:
Hocam iade sürecin nasıl oldu internet üzerinden mi satın aldın da hemen iade ettiler? Modem konusuna gelecek olursak yazılımın ne gibi öneme sahip olduğunu VX230v modeminde gördük bana kalırsa Keenetic almanız daha doğru olacaktır.

Hocam şu anlık bir sorun göremedim 12 saat açık kaldı modem 470 CRC hatası aldım. Wi-Fi kopma problemi yaşamadım fakat DHCP sorunum devam ediyor. Modeminin log kayıtlarında böyle bir hata görüyor musun?
Hocam Amazon'dan almıştım. Bir aya kadar iade süreci var zaten. Sıkıntı yaşamadım iadede. Ben de daha önce konusunu açmıştım öneri için ama Tp-Link almıştım. Şimdi Zyxel veya Keenetic düşünüyorum.

Hocam Amazon'dan almıştım. Bir aya kadar iade süreci var zaten. Sıkıntı yaşamadım iadede. Ben de daha önce konusunu açmıştım öneri için ama TP-Link almıştım. Şimdi ZyXEL veya Keenetic düşünüyorum.

Hocam MediaTek işlemcili modem almayın CRC istemiyorsanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı