Trafikte araba sürmeye alışmak

Hocam yani bilemedim. Trafikte bir sürü tuhaf sürücüler var ve ben daha yeniyim. Başa çıkmakta çok fazla zorlanıyorum.
Bak seni anlıyorum, şimdilik tek başına trafiğe çıkıp kaza yapacağım diye korkuyor olabilirsin ama bizler de aynı durumları yaşadık.
Kurallara uyup ani hareketler yapmadığın sürece alışırsın zamanla.

Hocam trafikte kararsız kalmak çok büyük bir hatadır. Kararsız kalmamak lazım. Baktınız boş ve yeterli alan var sinyali verin geçin.
Dikkat edeceğim hocam tavsiyenize teşekkür ederim. Şerit değiştirme vs. sanırım hızlıca düşünülüp yapılması gereken bir şey.
Bak seni anlıyorum, şimdilik tek başına trafiğe çıkıp kaza yapacağım diye korkuyor olabilirsin ama bizler de aynı durumları yaşadık.
Kurallara uyup ani hareketler yapmadığın sürece alışırsın zamanla.
Elimden geleni yapıyorum hocam.

Hocam olduğum yerde trafiğe kapalı bir alan yok. Dolayısıyla kendi istediğim gibi çalışamıyorum.

Hocam yani bilemedim. Trafikte bir sürü tuhaf sürücüler var ve ben daha yeniyim. Başa çıkmakta çok fazla zorlanıyorum.

Yani var o durum. Arabayı 1-2 aptalın tek benim önüme atlayacak diye çarpmayı istemem. İlla ki kaza olacak ancak şu aralar olmasın çünkü stajyer sürücüyüm. Stajyerler için aşırı fazla katı kurallar var. Korkuyorum ehliyeti kaptırırım diye. Ağrılı bir süreç oldu ehliyeti almak.

Hocam iyi hoş diyorsunuz ama ben sıkıntı ve strese gelebilen biri değilim. Ufaktan stres ve sıkıntı gelince elim ayağıma dolaşıyor. Bildiğimi de unutuyorum. Sonunda da panik gelmeye başlıyor.

Bu konuda ise ne yapacağımı bilmiyorum. Bu durum sadece trafik için değil, birçok konuda böyleyim. Ufacık bir sıkıntısa ve panikte elim ayağıma dolaşıyor tamamen.
Dediğim gibi kişiden kişiye değişir, siz sakin bir hayatı tercih ediyorsunuz gayet normal bir şey bu. İstanbul'da yaşıyor iseniz stresten uzak kalmak biraz zor ama bunu en az seviyede tutmak yine sizin elinizde. Olabildiğince trafiğin yoğun olmadığı alanlarda kendinizi geliştirin. Ama şunu bilin ki maalesef günün birinde mutlaka kalabalığa girecek, o sıkıntı ve stres ile saatlerce baş başa kalacaksınız. Araç kullanacaksınız buna kendinizi hazırlayın:)

Dediğim gibi kişiden kişiye değişir, siz sakin bir hayatı tercih ediyorsunuz gayet normal bir şey bu.
Evet hocam. Genel itibariyle epey sakin bie hayatım var. Kalabalık ve gürültü çok benlik değil.
İstanbul'da yaşıyor iseniz stresten uzak kalmak biraz zor ama bunu en az seviyede tutmak yine sizin elinizde.
Yok hocam. Hatta hayatımda hiç İstanbul'da bulunmadım. Bu yüzden ne İstanbul trafiğini ne de stresini yaşadım.
Olabildiğince trafiğin yoğun olmadığı alanlarda kendinizi geliştirin. Ama şunu bilin ki maalesef günün birinde mutlaka kalabalığa girecek, o sıkıntı ve stres ile saatlerce baş başa kalacaksınız.
Dediğim gibi trafiğe kapalı sakin bir alan yok. Dolayısıyla çalışamıyorum. Yoksa çok isterdim. Normalde pist vardı bomboş ancak kullanılmıyor diye kepçe bir güzel deşmiş.
Araç kullanacaksınız buna kendinizi hazırlayın:)
Yani illa ki yaşayacağım da hani soğukkanlı kalıp sürmem gerekiyor. O panik halini atlatmam gerek.

Geri
Yukarı