Trendyol "Bu ürün tükeniyor" gerçek midir?

Daha fazla  
Trendyol'da bir satıcıda 1 haftadır laptopa bakıyorum bazen 3 ürün kaldı, bir zamandan sonra 2 ürün kaldı yazıyor bir zamandan sonra sıfırlanıyor. Bunu ürünü hızlı satmak için kendisi mi ayarlıyor, yoksa gerçekten de satılıyor mu?

Mesela 1 kutu ürün stok kaydı yapılmıştır. 1 kutu biter. 1 kutu bittikten sonra diğer kutuyu stok girişi yaparlar. Ürün piyasada çok nadir bulunmuyorsa bitme meselesi genelde ondan ibaret.

A
Trendyol'da bir satıcıda 1 haftadır laptopa bakıyorum bazen 3 ürün kaldı, bir zamandan sonra 2 ürün kaldı yazıyor bir zamandan sonra sıfırlanıyor. Bunu ürünü hızlı satmak için kendisi mi ayarlıyor, yoksa gerçekten de satılıyor mu?
Satıcı tarafından yapılıyor, gerçek mi sahte mi o adama kalmış bir şey.

Bu konu hakkında bir şey diyemem yakın zamanda mediamarktan monitör almıştım monitörü almadan hızlı tükeniyordaydı ben aldıktan sonra 3 ürün kaldı yazmışlar o satıcının işi ve satıcı pazarlama tekniği diyelim hızlı satılsın diye ama tavsiyem son 3 ürün veya 2 veya da 1 bunlardan birini alma satıcıların hakkını yemek istememem ama bazı uyanık satıcılar iade ürünü hızlı satsın diye böyle yazıyorlar başıma geldi satıcının ismi ne yorum yapabilirim satıcı hakkında belki.

Bu konu hakkında bir şey diyemem yakın zamanda mediamarktan monitör almıştım monitörü almadan hızlı tükeniyordaydı ben aldıktan sonra 3 ürün kaldı yazmışlar o satıcının işi ve satıcı pazarlama tekniği diyelim hızlı satılsın diye ama tavsiyem son 3 ürün veya 2 veya da 1 bunlardan birini alma satıcıların hakkını yemek istememem ama bazı uyanık satıcılar iade ürünü hızlı satsın diye böyle yazıyorlar başıma geldi satıcının ismi ne yorum yapabilirim satıcı hakkında belki.

şu hocam: LENOVO Ideapad Gaming 3 Intel Core I5 11300h 16gb 512gb Ssd Rtx3050 Freedos 15.6" Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL

Satıcısı hakkında bir bilgim yok ömrüm billah duymadım fakat bu diyeceğim tahmini %80 iade ürünleri paketleyip hızlı tükeniyor ayarlayıp oltaya getirmeye çalışıyor tabii ki bu benim fikrim ben olsam almazdım.

Not; sizin gibi bende oltaya düştüm monitörü adam gitmiş 0 diye naylona koymuş ambalajlarından bahsetmiyorum bile iade edilen vitrinden kullanılan ürünü indirmiş 0 diye bana kakalamaya kalktı soluğu tüketici hakem heyetinde buldum.

Hocam doğruymuş. Adamın elinde 50 stok olsa bile oraya 5 girip insanlar alınca tükeniyor ibaresi çıkıyor sonra platformdaki stoku güncelliyorlar. Ben laptopu aldıktan sonra yaklaşık 4 saat sonra da tükendi ve diğer gün 2 bin TL daha pahalandı. PC'ye gelince mükemmel.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı