Trendyol satıcısı siparişimi iptal edip ürünün yükseltti

talhaclk

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Ben Trendyol'dan Casper G870 model oyuncu laptopu sipariş verdim. Ben sipariş verdiğimde ürünün fiyatı 28 bin civarındaydı. Daha sonrasında benim siparişim ürünün stokta olmaması gerekçesiyle iptal edildi ve ürünün fiyatı 32 bin liraya güncellendi. Bu süreçte ürün satıştan kalkmadı. Acaba tüketici hakem heyetine başvursam lehime karar çıkar mı? Diğer konularda mesafeli satış sözleşmesinden bahsedilmiş onu da baştan sona okudum ve aşağıdaki maddede görüldüğü üzere durum benden yana duruyor, siz ne düşünüyorsunuz?

1689006979735.png

Mesela bu maddeyi göstererek THH'ne başvurabilirsin. Trendyol o kadar uyuz bir yer ki , hep satıcısını koruyan hareketler sergiliyor... Aynısı benim başıma geldi lakin senin kadar pahalı bir şey almamıştım ben. Trendyol'a söylediğimde geçiştirip uyaracağız satıcıyı diyor... Yersen..

Başka yerden alabilirdim, buradan aldım ve aciliyetim vardı dersin. Mazeret olarak acil ihtiyacın olduğunu derslerini ödevlerini yetiştirmen gerektiği veya iş için kullanacağını söylersin. Şikayette bulunun derim ama bizim ülkede de insanlar sıkıntılı. Davayı kazandığında cihaza zarar verip öyle yollarlar uğraştırırlar seni.

Tamamdır arkadaşlar konu halloldu. Sıkıntı firmada değil bendeymiş 😅. Siparişi babam başka bir sebepten dolayı iptal etmiş. Cevaplar için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı