Trendyol vergi mi kaçırıyor?

AKINCILAR

Kilopat
Makaleler
3
İş yerime 2 adet klima lazımdı araştırmalarım sonucu en uygun fiyat Trenyol.com olduğunu gördüm.
Siparişi tamamlayıp tam ödeme sayfasını açtım ödeme yapacaktım ki fatura adresmi kontrol edeyim dedim.
Bir bakarım ki fatura adreslerim kısmı yok. Ödeme sayfasında resim de gördüğünüz gibi adres kısmında sadece "Fatura adresim aynı" ibaresi var.
Müşteri hizmetlerine bağlanıp fatura bilgilerimi görüntülelemek istediğimi ama bulamayıp yardımcı olmasını istedim.
Aldığım cevap ise "Yalnızca bireysel kişilere fatura kesilebilir" dedi.
Tamam bireysel şahsıma alayım öyle kesilsin fatura ama T. C kimlik numaramı gireceğim bir yer yok dedim.
"Aldığım cevap ise üzgünüm size bu konuda yardımcı olamayacağım".
Bu şahıslara kimse dur demiyor mu arkadaşlar Allah aşkına? Kimin bu Trendyol birileri yol mu veriyor?
Tic. Ve San. Bakanlığına ve rekabet kuruluna kendilerini şikayet edeceğim birazdan.
Bizlerde şahsi düşüncem bu vergi kaçırmaya fırsat yaratan firmadan alışveriş yapmamak düşer.
7.500 TL'lik işlem yapacaktım ama güvenle fatura alacağım başka yerden sipariş verdim.

Dosya Ekleri

• InkedScreenshot_1_LI.jpg
    InkedScreenshot_1_LI.jpg
    71,9 KB · Görüntüleme: 60
  • InkedScreenshot_2_LI.jpg
    InkedScreenshot_2_LI.jpg
    24,6 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam vergi alış fiyatınıza dahil size gelen fatura nüshasında da görebilirsiniz bunu. Aldığınız ürünün fatura bilgileri için işlem yaptığınız kart bilgileri kullanılıyor. Ama ticari fatura kesmemeleri kuşkulu biraz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı