Trendyol'dan bulduğum i7 10700K sistem alınır mı?

Çok saçma bir sistem.

3800X gibi bir işlemciye giriş seviye B450M anakartı takıp bırakmışlar.
11.000 TL'lik sisteme o PSU yakışmamış, kötü değil ama çok da kaliteli değil.
Kasa da aynı şekilde.

Bu bütçedeki bir sistem için bileşen kalitesi çok kötü, kesinlikle alınmaz.

Intel düşündüğünüze göre oyun odaklı bir sistem topladığınızı var sayıyorum. Şöyle bir şey alınabilir:

Açıkçası bu sisteme 144 Hz monitör sığdırmak isterdim fakat bütçe yetmedi. Ancak sizin bahsettiğiniz sistemden çok daha iyi olduğuna emin olabilirsiniz.

Stok soğutucuyla bıraktım sistemi, çünkü tam yükse stok soğutucuyla maksimum 83 dereceye çıktığını gördüm işlemcinin. Oyunda o kadar çalışmayacağına göre sorun çıkaracağını düşünmüyorum.

@CJack60 Yüksek frekans RAM kullanabilmek için seçtim. Bu işlemcide bellek frekansı önemli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Intel'in bu saçma RAM kısıtlama politikası 1500 ₺'lik anakartları zorunlu kılıyor madem ya hiç B ve H seri anakart çıkarmasın ya da BIOS güncellemesiyle kısıtlamaları kaldırsın. 2933 MHz kısıtlama nedir ya rakibi AMD'nin A320 anakartları bile 3200 MHz RAM destekliyor.

Son düzenleme:
Intel'in bu saçma RAM kısıtlama politikası 1500 ₺'lik anakartları zorunlu kılıyor madem ya hiç B ve H seri anakart çıkarmasın ya da BIOS güncellemesiyle kısıtlamaları kaldırsın. 2666 MHz kısıtlama nedir ya rakibi AMD'nin A320 anakartları bile 3200 MHz RAM destekliyor.
Gerçekten çok saçma olmuş. Önceden frekans çok etki etmezken kabul edilebiliyordu ama şimdi performansa da etkisi var.

Zaten tuhaf bir şekilde bütün Z490'lar da desteklemiyor. Z490-A Pro benim gördüğüm, i5 işlemciler için 2666+ MHz destekleyen en ucuz anakart.

Geri
Yukarı