Trident Z RAM'lerin MHz değeri artırılamıyor

Test esnasında hiçbir şey yapamıyorsanız normal. RAM'in büyük çoğunluğu test yükünde çünkü. Error çılıp durmadıysa problem yok.

Ayrıca kullandığınız işlemciyle 4000MHz'e çıkıyorlar demişsiniz, kaynak varsa atabilir misiniz? Merak ettim.

2 saat yeterli midir test için?
YouTube videolarında birinde görmüştüm yazılı bir kaynak yok.
4000MHz de gözüm yok bakılırsa 3600MHz de hata almasam yeterli.

Son düzenleme:
2 saat yeterli midir test için?
YouTube videolarında birinde görmüştüm yazılı bir kaynak yok.
4000MHz de gözüm yok bakılırsa 3600MHz de hata almasam yeterli.
Yeterli, fazla bile diyebilirim.
Video da olur fark etmez. Sanmıyorum Zen+ bir işlemci ile olacağını. Dediğim gibi 3600MHz zor. Hem alsanız bile bellek kontrolcünün durumundan dolayı performansınızda bir artış olmaz, kontrolcü daha gecikmeli çalışacak çünkü.

Yeterli, fazla bile diyebilirim.
Video da olur fark etmez. Sanmıyorum zen+ bir işlemci ile olacağını. Dediğim gibi 3600MHz zor. Hem alsanız bile bellek kontrolcünün durumundan dolayı performansınızda bir artış olmaz, kontrolcü daha gecikmeli çalışacak çünkü.

Bulamadım ama donanım arşivleyen bir YouTube kanalı "ufak bir voltaj yükseltmesiyle 4000MHz görebileceğime eminim" dediğine eminim. 3600MHz'i göremiyorken zaten 4000MHz hayal etmek gereksiz.

Tüm arkadaşlara yorumlarından dolayı teşekkür ederim.

Bulamadım ama donanım arşivleyen bir YouTube kanalı "ufak bir voltaj yükseltmesiyle 4000MHz görebileceğime eminim" dediğine eminim. 3600MHz'i göremiyorken zaten 4000MHz hayal etmek gereksiz.

Tüm arkadaşlara yorumlarından dolayı teşekkür ederim.
O ufak voltaj pek de ufak değil söylemiş olayım :)
Ki ayrıca dediğim gibi 3466MHz sonrasında performans artışı da olmuyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı