Trojan Bulaşması Sonucu Yüksek CPU Kullanımı Sorunu

Bir setup indirmem sonucu bilgisayarıma Minor Trojan bulaştırdım. Bunun sonucunda, denemediğim yol kalmadı. Tarama yaptım vs. virüsü tespit ettim nerede yüklü olduğunu ve hangi .EXE olduğunu bile buldum. Merak edenler için .EXE ismi (csereas.exe). CPU'mu %100'e çıkartıyordu. Bilgisayarda açık olan programlarda dahil olarak, en son çare olarak format atmak zorunda kaldım. .EXE silindi fakat virüsün hala silinmediğini düşünüyorum. Çünkü Görev Yöneticisi kapalı olduğu zamanlar CPU kullanımım yine %100 oluyor.(Chrome,Antimalware,Discord,Görev Yöneticisi) Özellikle Görev Yöneticisi %50'lere çıkıyor kullanımı. Kısacası sistemde çalışan her uygulamada toplamda %100 CPU kullanımı oluyor. Görev Yöneticisini açtığım anda geri düşüyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem boştayken mi CPU %100'e çıkıyor? Yoksa bir iş vb. yaparken mi?

Ayrıca Görev Yöneticisi'nden hangi uygulamanın CPU yediğini söyleyebilir misiniz?

Sistem boştayken %100'e çıktığını varsayarak konuşuyorum: Görev yöneticisi açık kalsın ve sistemi yeniden boşta bırakın. Durum nedir?

Daha önce çok araştırdım yaşayanları bi kaç kişi var fakat cevabı yok.Kaspersky ile tarama yapmayı deneyeceğim 2 saat önce format atmış olmama rağmen.Sistem boştayken görev yöneticisini açıyorum 1 saniyeliğine %100 oluyor sonra inmeye başlıyor bazen böyle orantısız işlem yükselmesi oluyor steam gibi bir uygulama bile %30lara gidiyor daha yeni oyun oynuyordum cpu kullanımı oyunda %50-70 arasındaydı öncesinde böyle bir sorun yoktu.
cpu.png

Format attıktan sonra virüs kesinlikle silinmiştir. Orjinal, el değmemiş windows 10 sürümünden yükleme yapınız.

Cevabınız için teşekkürler , fakat şuan sistemimde olan işletim sistemi heidoc firmasının microsoft tarafından sağladığı iso dosyası ile kuruludur.(Windows 10 Home x64) Sistemde virüs olacağını düşünmüyorum sonradan bulaşmış olma ihtimali haricinde

Geri
Yukarı