Bilgisayara Virüs Bulaşması Ve CPU Kullanımını %100 Yapması

ProPlayer55

Hectopat
Daha fazla  
Son 10 gün içerisinde bilgisayarım istemsizce yavaşladı ve görev yöneticisinden hiçbir program RAM'ı ve CPU'yu yüksek kullanmadı fakat PC'de CPU bir anda %100 oluyordu. RAM'da aynı şekilde PC çok yavaşlıyordu. Nette gezinmek imkansız hale geldi artık. İlk başlarda gereksiz dosyaların neden olduğunu zannetmiştim fakat sonradan anladım ki PC'de büyük bir virüs var. Windows Defender'e ulaşılamıyor. Erişim engellendi ve çeşitli hatalar çıkıyor. Aynı şey msconfigdede var. Ve diğer sistem dosyalarında da.
Bilgisayarımda gereksiz çok şey yok. Sürücülerde de gayet boş alan var fakat çok donuyor.
Yani bildiğiniz büyük bir virüs var. Üstelik antivirüs yazılımları kurmayı denediğimde de kurulmuyor ya hata veriyor ya da hiçbirşey olmuyor. :(
Arkadaşlar elim kolum bağlanmış durumda combofix'ide yüklemeyi denedim hata verdi. :(
Bu virüsten kurtulmanın yolu var mı? İşlemlerdede gözükmüyor sanırsam gizli bir virüs.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu tarz büyük sorunlarda tek yapabileceğiniz şey temiz bir kurulumdur.
Windows 10 Türkçe İndirme ve Kurulum
Bir daha yüklediğiniz ve gezindiğiniz sitelere dikkat edin.
Tarayıcıların ayarlarında genellikle bulunan ''İndirmeden önce her dosyanın nereye kaydedileceğini sor'' adlı seçeneği açmakta siz farkında olmadan dosya yüklemesinin önüne geçecektir.

Fidye virüsü bulaşsaydı aynısını diyebilecek miydiniz acaba? :LOL:
Bitdefender Rescue CD ile bilgisayarı tarayın. Ama Bitdefender Rescue CD'yi açtığınızda ilk işiniz Wi-Fi ağına bağlanıp veritabanını güncellemek olsun. Bu arada Bitdefender Rescue CD'yi temiz bir bilgisayarda ve Stickifier aracıyla oluşturun.
Bu da Bitdefender Rescue CD ile ilgili bağlantı:
How to create a Bitdefender Rescue CD
ISO'yu Stickifier ile USB belleğe yazdırabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı