Trojan Sonrası Anlık Takılmalar

KaanBYK

Hectopat
Daha fazla  
Uzun süredir şüpheleniyordum ama hep erteliyordum en sonunda windows defender la tarama yaptım bilgisayardan trojan çıktı nasıl girdiği hakkında hiçbir fikrim yok. Bilgisayar son zamanlarda gt 950m 4gb ve 8gb ram var oyunlarda takılmaya başladı cs go da düşük ayarlarda kenar yumuşatma x4 85 derece ısınma ve ardından takılmalar. Ben şimdi sildi bu defender da rahat edemem malware anti indiriyorum başka program öneriniz var mı her türlü virüs olabilir şu an ne olduğunu bilmiyorum veya nasıl bulaştığını. Eğer bu olay devam ederse bilgisayara son çare format atmak olacak ama hiçmi hiç atmak gelmiyor içimden saolsun buglu gta 5 vpn den indirmek zorunda kalıyorum battlefiedl 4 gta 5 lol payday 2 yaptığım oyunlar falan ve bütün steam kütüphanem toplam 100gb bunların hepsini indirdim ben. Neyse ki hepsi d de sadece oyun var d de. Şimdi sadece c yi sıfırlar isem sorun düzelir mi şimdi düzelmesse bide 1 ton yormak istemiyorum bilgisayarıda ama garanti olsun diyede bir yandan d yi de sıfırlamak istiyorum. Ama başka çare yok gibi. En son çare olarakda garantiye yollayacağım. Bir tavsiyeniz var mı ? Virüs silme programı, bilgisayar için koruma programı veya başka bir öneri. ( Muhtemelen ceza yiyeceğim çok uzun yazdım hata gördüklerimi düzelttim 1 gün onra cevap verebilirim) @Murat5038 Az önce technopat da gezinirken güvenlikten sorumlu buldum belki bilirsin diye etiketleyim dedim. Klavyem ENG kalvye olmuş 5 dk et işareti yapamadım sonra i yerine ; mü ne yazınca anladım. Arkada malware tarama yapıyor ondanda olabilir söyleyeyim dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlarda takılmalar virüsten olmayabilir ancak virüs konusuna yine de yardım ederiz. Mıller'in dediği rapor sonucunu, imzamdan sistem tarama 1 ve 2 sonuçlarını paylaşın.
Malware ile sildiğimde cs go 85 dereceden 50 60 dereceye düştü. 1. sistem taramayı yaptım ancak 2. de bende senin dosyayı kaydettiğin yerde öyle bir şey yok ve sen gelen seçeneklerden dediklerimizi seçin demişsin bu yüzden 2. ninde ekran görüntülerini aldım.

Sistem tarama raporu 1

Link çalışmazsa haber verin farklı siteden deneyeyim.

Ekran görüntüleri :
Ekran Alıntısı 1.PNG Ekran Alıntısı 2.PNG Ekran Alıntısı 3.PNG Ekran Alıntısı 4.PNG

Ekran görüntüleri :
Ekran görüntüsü istemiyorum rehbere göre sonucu verin.

Hosts dosyasını orj. ile değiştir.
____
Bunları kaldır:
Macro Recorder 5.8.0
TAP-Windows 9.9.2
LOLReplay

Oyun yazma ve yazılımlarla uğraşmıyorsan bunları da kaldır:
Buildbox version 1.3.5
GameMaker: Studio
Wooxy version 1.2
____
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/X550JX/X550JXAS209.zip
Bios güncelle.
___

Bu klasörleri sil:
C:\Program Files (x86)\MTV20151125\
C:\Program Files (x86)\t_201601272027\

Bu klasör içini sil:
C:\Users\Kaan\AppData\Local\Temp\
C:\WINDOWS\Temp

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı