Eughy De

Picopat
Makaleler
1
Yer
Everest
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar mühendisi.
Merhaba. Bildiğiniz üzere bilgisayarlara trojan veya rat adında tehlikeli şeyler bulaşıyor. Bende sizlere onları nasıl temizleyeceksiniz göstericem.
Not: 10 adımlık işlem bulunmaktadır.

1. adım: Bilgisayarınızı güvenli modda başlatıp internet tarayıcınıza girin.
2. adım: İnternet tarayıcınızın aratma kısmına Kaspersky anti virüs yazın.
3. adım: Kaspersky anti virüsü indirin ve kurun.
4. adım: Bilgisayarınızı yeniden başlatıp Kaspersky anti virüsle bir tarama yapın.
5. adım: Virüs bulunamadıysa bilgisayarınız Windows ise Windows + s tuşlarına basın. Açılan aratma kısmına görev yöneticisi yazın.
6. adım: Görev yöneticisine girip en üst sağ tarafta başlangıç var. Başlangıça tıklayıp orada tanımadığınız uygulama varsa görevi sonlandır deyin sağ tıklıyarak.
7. adım: Bilgisayarınızı yeniden başlatıp hala sorununuz düzelmediyse dosya gezginini açıp indirilenler kısmını temizleyin.
8. adım: %temp% teki tüm dosyaları silin ve yeniden bilgisayarınızı başlatın.
9. adım: Avast adı verilen antivirüsü " 2. adım ve 3. adım "daki aynı hamlelerle indirip kurun ve tekrar tarama başlatın.
10. adım: Virüs hala bulunamadıysa ESET anti virüs adı verilen anti virüs programıyla da aynı adımları yapın.

İşinize yaramadıysa üzgünüm. Sorununuzu yazabilirsiniz.

Bahsettiğim anti virüsler aşağıda bulunmaktadır.

Kaspersky anti virüs yükleme linki: https://www.kaspersky.com.tr/home-s...iHVeiay1R5791TezoS9y3zf8I7RhyitRoC0ucQAvD_BwE

Avast anti virüs yükleme linki: Avast | PC, Mac ve Android için Free Antivirus'ı İndirin

ESET anti virüs yükleme linki: Antivirüs ve İnternet Güvenliği Yazılımı

Son düzenleme:
Sorunla karşılaştıysanız bana yazabilirsiniz daha kolay çözümlerle anlatabilirim.
Kaspersky kurun kısacası diyor arkadaş. :)
yeterli değil Malwarebytes ile ilk olarak zararlı tehditler bulunmalı.

Kısa olması ve sıkmaması için hızlı yazmaya çalıştım.
Acemice bir rehber oldu daha iyisini yapmaya çalışırım önerileriniz için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı