Trojan virüsü IP adresini bulma

Hocam bu kişileri nasıl bulacağımızı anlatsam ceza yer miyim? Bazı illegal işlemler barındırdığı için söylüyorum. Konuya gerçek cevabı vermemiştim fakat sizin cevap yazdığınızı görünce belki biraz bilgi verebilirim diye düşündüm. (Sadece eğitim amaçlı.)
Ne gibi bir illegalliği olabilir ki zararlı araştırmanın :) Yüzeysel olarak söyleyeyim. Paketleri izlemek yeterli :) Detayını sen anlatırsın.

Karşı saldırıya da değinmiyorum art niyetli kullanılabilme ihtimaline karşı.

Ne gibi bir illegalliği olabilir ki :) Yüzeysel olarak söyleyeyim. Paketleri izlemek yeterli :) Detayını sen anlatırsın.

Karşı saldırıya da değinmiyorum art niyetli kullanılabilme ihtimaline karşı.

Hah işte o paketleri nereden dinliyoruz attığım programdan mı yoksa başka bir şey mi?

Hah işte o paketleri nereden dinliyoruz attığım programdan mı yoksa başka bir şey mi?
Paket analizi yapabileceğin her yazılım olabilir. Gelişmiş güvenlik duvarları, ağ yazılımları, Wireshark, GlassWire gibi örneğin.

Tabi zararlıları kendi ana bilgisayarınızda denemeyin, LAB ortamı kurun önce sanal makineler ile izole bir alanda yapın bunları.

Paket analizi yapabileceğin her yazılım olabilir. Gelişmiş güvenlik duvarları, ağ yazılımları, Wireshark, GlassWire gibi örneğin.

Tabi zararlıları kendi ana bilgisayarınızda denemeyin, LAB ortamı kurun önce sanal makineler ile izole bir alanda yapın bunları.

Tabii ki ana makinede yapmam :)
Wireshark aracını ağ içinde kullanmaya biliyorum orasına daha girmedim. Araştıracağım teşekkür ederim.

Geri
Yukarı