Trojan.win32.hosts2.gen nasıl silinir?

Ryo Asuka

Centipat
Daha fazla  
Selam, dün Kaspersky yükledim virüs taraması yaptığımda trojan.win32.hosts2.gen isimli trojan tespit etti silmeye çalıştığımda klavye ve faremi devre dışı bıraktı bunu silebilecek ücretsiz programlar biliyorsanız önerebilirsiniz.
(Not: Windows Defender bu trojani tespit edemedi)

Selam, dün Kaspersky yükledim virüs taraması yaptığımda trojan.win32.hosts2.gen isimli trojan tespit etti silmeye çalıştığımda klavye ve faremi devre dışı bıraktı bunu silebilecek ücretsiz programlar biliyorsanız önerebilirsiniz.

Malwarebytes indir tarat sonrasında bunlar ile tarayabilirsin.

Malwarebytes indir kur sonra kullanıma hazır hale getir sonra Windows arama çubuğuna MSConfig yaz önyuklemeye gir güvenli modu aç sonra PC'yi yeniden başlat güvenlı moda gir sonra MB yine aç o virüsün içinden geçer.

Klavye ve fare yazılımına bulaşmış demek ki yazılım.
KTS kur temizle ve kablosuz fare ve ekran klavyesi ile ya da başka bir klavye ile mevcut klavye ve farenin sürücülerini kaldır, o yeniden kuracaktır.

Klavye ve fare yazılımına bulaşmış demek ki yazılım.
KTS kur temizle ve kablosuz fare ve ekran klavyesi ile ya da başka bir klavye ile mevcut klavye ve farenin sürücülerini kaldır, o yeniden kuracaktır.

Hayır öyle olduğunu sanmıyorum Kaspersky klavye ve fareyi devre dışı bırakabiliyor bununla ilgili çok konu var. Kaspersky fare ve klavyeyi bozabiliyor

Hayır öyle olduğunu sanmıyorum Kaspersky klavye ve fareyi devre dışı bırakabiliyor bununla ilgili çok konu var. Kaspersky fare ve klavyeyi bozabiliyor
Aynen bu doğru ve başıma da gelmişti ama bu anlık devre dışı bırakmaydı bende. Ama virüsler sürücülere de yapışabiliyor.
Tavsiyem klavye ve fare sürücüsünü aygıt yöneticisinden kaldırması ve ardından KasperSky ile tarama yapıp tekrar sürücülerin kurulumunu tamamlaması olur.
Ben bu şekilde yapardım.

Aynen bu doğru ve başıma da gelmişti ama bu anlık devre dışı bırakmaydı bende. Ama virüsler sürücülere de yapışabiliyor.
Tavsiyem klavye ve fare sürücüsünü Aygıt Yöneticisi'nden kaldırması ve ardından Kaspersky ile tarama yapıp tekrar sürücülerin kurulumunu tamamlaması olur.
Ben bu şekilde yapardım.

Ben klavye ve faresi gidenlerin çözüm bulabildiğini görmedim format çözüm oluyor.

ESET Scanner ile taratmanızı tavsiye ederim.

Ben klavye ve faresi gidenlerin çözüm bulabildiğini görmedim format çözüm oluyor.

Nedense bende touchpad çalıştı Kaspersky öncesi geri yüklememi kullandım.
(Not: Kilit ekranından çıktığımda, masaüstüne girdiğimde touchpad kullanılamaz hale geliyordu)

Malwarebytes indir kur sonra kullanıma hazır hale getir sonra Windows arama çubuğuna MSConfig yaz önyuklemeye gir güvenli modu aç sonra PC'yi yeniden başlat güvenlı moda gir sonra MB yine aç o virüsün içinden geçer.

Hocam anladığım kadarıyla trojan sistem dosyasını değiştirip oraya sızmış. Trojan system32/drivers/etc/hosts dosyasında. Şimdi ben Malwarebytes kullanınca dosyayı silecek mi varsayılana mı çevirecek?
(Bu arada internette system32/drivers/etc/hosts dosyasının varsayılanını bulup değiştirin demişler öyle yapsam işe yarar mı?)

Trojan system32/drivers/etc/hosts dosyalarında çıktı.

Kts kur. 30 günlük deneme verir zaten onunla temizle geç.

Hocam onu denedim fare klavye devre dışı bıraktı.

Malwarebytes system32/drivers/etc/hosts dosyasında herhangi bir sorun bulamadı, Kaspersky ile tarattığımda dosyada trojan.win32.hosts2.gen isimli trojan olduğunu söyledi. Kaspersky ile çöz yaptığımda fare, klavye devre dışı bıraktı. Bende Kaspersky öncesi geri yüklememi kullanarak hallettim. Malwarebytes trojani tespit edemedi. Acaba Kaspersky trojani sildi mi? Sildiysede geri yükleme kullandım. Emin olmadığım için bu konuyu açtım, yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı