Trojan yedim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence gerekli dosyaları formattan sonra indirin. Belki bir ihtimal sıçramıştır. Ben biraz fazla paranoyağım da o konularda. 😄

Format atmadan önce Malwarebytes ile tarama yapmanızı öneririm. Problem çözülmezse, format kesin çözüm.

Bence gerekli dosyaları formattan sonra indirin. Belki bir ihtimal sıçramıştır. Ben biraz fazla paranoyağım da o konularda. 😄
İlk defa virüs yiyorum, ben de paranoyak oldum :D.
Format atmadan önce Malwarebytes ile tarama yapmanızı öneririm. Problem çözülmezse, format kesin çözüm.
Hepsiyle tarama (Kaspersky,Malwarebytes) yaptım, hepsi bir şeyler temizledi. Ben gene de format atmak istiyorum, garanti olsun.
Ne indirerek yediniz virüsü?
Anlattım konuda.

Pire için yorgan takılmaz atasözü var tam da bu durum için.

Kaspersky ile zaten tarayıp temizlemişsiniz niye format attınız? Format atacaktınız niye antivirüs kurup tarattınız ki?
Virüs olduğundan emin değilmiş. CMD'ler ekranında açılınca şüphelenmiş.

Pire için yorgan takılmaz atasözü var tam da bu durum için.

Kaspersky ile zaten tarayıp temizlemişsiniz niye format attınız? Format atacaktınız niye antivirüs kurup tarattınız ki?
Virüs olup, olmadığını bilmiyordum. Olduğunu bilsem direkt format atardım. Kaspersky dosyalarıı temizledikten sonra, temizlenen dosya isimlerine baktığımda fark ettim trojenleri.

Antivirüs ile tarayıp virüsleri silmek kesin çözüm değil.
Antivirüsleri atlayabilen virüsler de var. Zamanında trojan konularına merak sarıp kendi trojanımı yapmıştım :) Antivirüsleri atlatmak için de şifreleme filan bir şeyler yapıyorduk ve yakalanmıyordu.

Format at için rahat olsun derim :)

Antivirüs ile tarayıp virüsleri silmek kesin çözüm değil.
Antivirüsleri atlayabilen virüsler de var. Zamanında trojan konularına merak sarıp kendi trojanımı yapmıştım :) Antivirüsleri atlatmak için de şifreleme filan bir şeyler yapıyorduk ve yakalanmıyordu.

Format at için rahat olsun derim :)
Türkçe yama sitelerinde, bu dediğiniz şekildeki kadar profesyonel virüs olabilir mi ki?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı