Trojan yedim

Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI PRO B660-A 4800 MHZ

İŞLEMCİ: I5 12600K

ELKRAN KARTI: GALAX RTX 3060 12 GB

RAM: GSKILL RIPJAWS 16X2 (32 GB) 4400MHZ RAM

SSD: KINGSTON KC3000 1TB M.2 SSD 7000/6000

HDD: WD BLUE 2TB 7200 RPM HDD

PSU: FSP 650W PRO

SOĞUTUCU: COOLER MASTER HYPER 212 TURBO LED DUAL

KASA: NZXT H5 FLOW CC-H51FB-01 ATX

MONİTÖR: Asus TUF Gaming VG279Q1A 27" 165Hz 1ms

İKİNCİ MONİTÖR:

KULAKLIK: LOGITECH G535 SPEEDLIGHT

KLAVYE:

MOUSE: RAZER DEATHADDER V2
Arkadaşlar bu sabah dalgınlığıma geldi, trojan yedim, bir anda takır takır maillerim düşmeye başladı bir ağlamaklı oldum terler döktüm.
O heyecanla hemen Kaspersky Premium aldım. Şu an trojanler silindi ama maillerim duruyor çoğuna destek maili attım. Steam Epic Games Riot vb.
ben attım ama hala şu an içimde bir sıkıntı var başka ne yapmış olabilir. Yani şu an ne yapmam lazım. Daha önce de buna benzer bir durum yaşamıştım ama o zaman yaşım küçüktü kredi kartlarım banka kartım falan yoktu ama bu sefer durum ciddi çok değerli hesaplar ve kayıtlı kartlar var.

Geçmiş olsun. Bilgilerini değiştirebiliyorsan değiştir. Kayıtlı şifreleri ve kartları kaldır. Sonrası dua.

2007'den bu yana yaklaşık 15 senedir lisanslı Kaspersky kullanıyorum bir problem yaşamadım. Yaşayacak gibi oldum reis girdi devreye

İlk olarak afiyet olsun.

İkinci olarak eğer kayıtlı çerezleriniz varsa onlardan hesap bilgilerinizi de almış olabilirler. Hesaplarınızın şifrelerini değiştirmenizi öneririm.

Vallahi yedik bir halt, şu an bütün hesaplarımı değiştireceğim. Kim uğraşacak şimdi o kadar hesabı neyse başa gelen çekilir.

Geçmiş olsun. Bilgilerini değiştirebiliyorsan değiştir. Kayıtlı şifreleri ve kartları kaldır. Sonrası dua.

2007'den bu yana yaklaşık 15 senedir lisanslı Kaspersky kullanıyorum bir problem yaşamadım. Yaşayacak gibi oldum reis girdi devreye.

Bu olaydan sonra bende perma kasper sanırım. Bir kez daha böyle bir olay yaşamak istemiyorum.

Geçmiş olsun, öncelikle yapmanız gereken bütün sifrelerinizi değiştirmeniz eğer format atma şansınız var PC format atmanızı öneririm silinse bile acaba kaldi mi düşüncesini ortadan kaldirirsiniz kredi kartlarının internet bankacılığını kapalı tutun sadece siz internet bankacılığı kullanacağınız zaman açın. Onun dışında yapılabilecek cok bir şey yok.

Arkadaşlar bu sabah dalgınlığıma geldi, trojan yedim, bir anda takır takır maillerim düşmeye başladı bir ağlamaklı oldum terler döktüm.
O heyecanla hemen Kaspersky Premium aldım. Şu an trojanler silindi ama maillerim duruyor çoğuna destek maili attım. Steam Epic Games Riot vb.
ben attım ama hala şu an içimde bir sıkıntı var başka ne yapmış olabilir. Yani şu an ne yapmam lazım. Daha önce de buna benzer bir durum yaşamıştım ama o zaman yaşım küçüktü kredi kartlarım banka kartım falan yoktu ama bu sefer durum ciddi çok değerli hesaplar ve kayıtlı kartlar var.
Geçmiş olsun öncelikle.

Ben Format Atmıştım Ransomware Yedikten Sonra.

Bilgilerini Falan Al Maillerden Kart Mart Varsa.

Onun Dışında Eğer Hala Maile Başka Konumlardan Giriş Görünüyorsa Başka Bir Mail Açıp Hesaplarını Oraya Kaydet.

Yedek Mail de Olabilir.

Geçmiş olsun öncelikle.

Ben format atmıştım Ransomware yedikten sonra.

Bilgilerini falan al maillerden kart mart varsa.

Onun dışında eğer hala maile başka konumlardan giriş görünüyorsa başka bir mail açıp hesaplarını oraya kaydet.

Yedek mail de olabilir.

Dediklerinizin hepsini çoktan yaptım teşekkürler, Rusya'dan hacklenmişim. Format atmam mümkün değil maalesef çok fazla dosya var tabiri caizse kurulu düzen var :D,

Geçmiş olsun, öncelikle yapmanız gereken bütün sifrelerinizi değiştirmeniz eğer format atma şansınız var PC format atmanızı öneririm silinse bile acaba kaldi mi düşüncesini ortadan kaldirirsiniz kredi kartlarının internet bankacılığını kapalı tutun sadece siz internet bankacılığı kullanacağınız zaman açın. Onun dışında yapılabilecek cok bir şey yok.

Şimdi yapıyorum hemen herkese yardımları için teşekkürler.

Dediklerinizin hepsini çoktan yaptım teşekkürler, Rusya'dan hacklenmişim. Format atmam mümkün değil maalesef çok fazla dosya var tabiri caizse kurulu düzen var :D,

Şimdi yapıyorum hemen herkese yardımları için teşekkürler.

Format atılamıyorsa en sağlıklısı o şekilde kullanmak gibi duruyor.

Dilersen Kaspersky iade edip buna geçebilirsin. Hem daha uygun, hem de 3 cihaza kadar kullanabiliyorsun. Ben 5 senedir sıkıntısız kullanıyorum. Hem telefon hem Mac hem PC. Misler gibi.

İnternette bilmediğin sitelere kayıt olma. Sadece Gmail'den bile telefon numaralarına adreslere erişebiliyorlar. Tüm hesaplarının şifrelerini değiştir.

Yeni konular

Geri
Yukarı