TSK'nin İlk F35'i Havada

Vay be! İlk F-35'in Malatya'ya geleceğini tahmin bile edemezdim.
Pilotlarımız Amerika'da iki tanesini test ettikten sonra Türkiye'ye gelecekti diye biliyorum. Öyle değil miydi?

Türkiyenin geleceğini umarım bizim gibi Atatürkçü düşünce sistemini iyi bilen, devletine ve milletine bağlı, milliyetçi ve cumhuriyetçi gençler aydınlatacak.

Atatürkçü olunca vatansever mi olunuyor? Buraya katılmıyorum. Yanlış düşünüyorsun. En vatansever zannettiklerimiz bile hain çıkabilir.

Atatürkçü değil,
Vatansever olmaktır önemli olan.
Laik değil,
Seküler değil,
Dindar görünmek değil,
Dışarıda ne göründüğü değil,
İçeride Vatansever olmaktır önemli olan.
Adam olmaktır önemli olan....

EbuHasan

Vay be! İlk F-35'in Malatya'ya geleceğini tahmin bile edemezdim.
Pilotlarımız Amerika'da iki tanesini test ettikten sonra Türkiye'ye gelecekti diye biliyorum. Öyle değil miydi?

Bizim Kürecik'e uğrarlar arada. Malatya merkez komutanlığına gidecekler herhalde.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Recep Baltaş sizden rica ediyorum şu yukarıdaki malum şahsı def edin bu ortamdan. Ne gereksiz varlıklar bunlar. Bakın kendimi zor tutuyorum hakaret etmemek ya da cevap yazmamak için. Lütfen ya, bu nedir, ne kadar gereksiz ve cahilce bir mesajdır. Geliyorlar her konuya değişik yorumlar yazıp insanları tetikliyorlar akabin de tartışmaya sürüklüyorlar onlar yüzünden konularımız kilitleniyor.

Evet, Atatürkçü olunca vatan sever olunuyor.

Atatürkçü olunca vatansever mi olunuyor? Buraya katılmıyorum. Yanlış düşünüyorsun. En vatansever zannettiklerimiz bile hain çıkabilir.

Atatürkçü değil,
Laik değil,
Seküler değil,
Dindar görünmek değil,

EbuHasan
Senin gibi şeriatçi olacağıma Atatürkçü olup vatan haini olurum. Real ortamda aklını alırlar dikkat et.

Atatürkçü değil,
Laik değil,
Seküler değil,
Dindar görünmek değil,

EbuHasan
Şerefsiz olmak değil,
Adam olmaktır önemli olan.

Bu mesaj'ın sosyalde durmasına göz yumup, bana ceza verileceğini adım gibi biliyorum. Bir önceki mesajım da sizlere uyarı da bulundum ama konuya bakmadınız, mesajı düzenlemediniz, uyarı da vermemişsinizdir...

Bir ülkenin kurucusuna hain diyebilmek için kurucu ilkelerine bağlı olarak yaşadığımız Türkiye Cumhuriyetinin yıkılıp yerine kurulan başka bir ülkede ya da mandası olduğumuz ülke çatısı altında yaşıyor olmamız gerekir.

Trollük - 1 Yıl Uzaklaştırma
@Recep Baltaş sizden rica ediyorum şu yukarı da ki malum şahsı def edin bu ortamdan. Ne gereksiz varlıklar bunlar. Bakın kendimi zor tutuyorum hakaret etmemek ya da cevap yazmamak için. Lütfen ya, bu nedir, ne kadar gereksiz ve cahilce bir mesajdır. Geliyorlar her konuya değişik yorumlar yazıp insanları tetikliyorlar akabin de tartışmaya sürüklüyorlar onlar yüzünden konularımız kilitleniyor.

Evet, Atatürkçü olunca vatan sever olunuyor.
Sosyal Demokrat arkadaş. Ne ara Demokrasiden vazgeçer olduk. Nerede fikir hürriyeti. Nerede adalet. Nerede medeniyet. Nerede hukuk. Nerede bireysel haklar. Anayasada ne yazıyor bir bak.
MADDE 25. – Herkes, düşünce ve kanaat hürriyetine sahiptir.

Senin gibi şeriatçi olacağıma Atatürkçü olup vatan haini olurum. Real ortamda aklını alırlar dikkat et.
MADDE 24. – Herkes, vicdan, dinî inanç ve kanaat hürriyetine sahiptir.

Ey akılsızlığın bağnazı. Nerede hürriyet. Atatürk'e mi saldırdım. Neyden bahsediyorsun. Aklımı alacağını söylüyorsun. Sende akıl var mı peki, Sen bundan bile yoksunsun. Bana şeriatçı diyorsun. Ben anayasal haklarımı kullanıyorum.
Bir ülkenin kurucusuna hain diyebilmek için kurucu ilkelerine bağlı olarak yaşadığımız Türkiye Cumhuriyetinin yıkılıp yerine kurulan başka bir ülkede ya da mandası olduğumuz ülke çatısı altında yaşıyor olmamız gerekir.
Atatürk'e hain diyen yok. Bu sadece Atatürkçülere yapılan bir eleştiridir. Onların benim anayasal haklarıma olan saldırısından dolayı yapılmış bir eleştiri. Kimsenin düşüncesiyle bir derdim yok. Çarpıtmaaaa.
Şerefsiz olmak değil,
Adam olmaktır önemli olan..
Şeref mi? "Dinime küfreden, Müslüman olsa bari". sen kendine bak oğlum. Sen adam olda. Sonra başkasını öğret. Ne Zaman Adam Oluruz, Adam Olmadığımızı Fark Edince.

Çarpıtmanın alasını sen yapmışsın. Dindar görünmek yerine sadece dindar yazabilseydin bu konuyu sadece okumakla geçiştirecektim. Ama dindar olanların tamamını dolaylı yoldan vatansever gibi lanse edip diğer saydıklarını töhmet altında bırakırsan her türlü tepki çekersin. Ya sadece dindar diyeceksin ya da saydıklarının hepsinin yanına dindar nitelemesinde olduğu gibi "görünmek" ekleyeceksin. İşte o zaman samimiyetine inanırım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı