TT Eskiden Aktif Olan Altyapıyı Kapatmış

Yuriito

Hectopat
İyi günler. Klasik ama çözmesi "imkansız" a yakın bir mesele hakkında yardımınıza ihtiyacım var.

2 yıl kadar önce aktif olarak TT'nin ADSL internetini kullanıyordum. Sonraları bazı sebeplerden dolayı kapattırmak zorunda kaldım. Altyapı mahallenin konumuna göre tatmin edici hız sağlıyordu.

Ve geçtiğimiz yaz yeniden internet bağlatmak istediğimde -TurkNet bağlatmak istemiştim lakin altyapı TT olduğu için önem arz etmiyor- sürekli bir "sorun" olduğunu ve beklememi söylediler. Daha sonraları durumun TT'nin altyapısından kaynaklı olduğunu anladığımda şaşırmadım diyemem. Sonraları internet altyapısını sorguladığımda herhangi bir altyapı olmadığı dönüşünü aldım. Bu olaylar yaşanırken -Altyapı olmadığını söyledikleri zaman- komşumuz aktif olarak internet kullanıyordu. Ve bir gelişme olmadığından başvuruyu iptal ettirdim.

Sonra TT ilçe müdürlüğüne gittiğimde herhangi bir altyapı başvurusu vs. dilekçe konusunda yardımcı olmadan "İnternet bağlatamazsınız" dediler.

Şimdi bu yaz aynı olayları yaşamak istemiyorum. Neler yapabilirim? Mahalleden dilekçe toplayıp TT altyapısı için başvurmak -internet bağlatmayacak olsalar bile- doğru olur mu? Önerilerinizi bekliyorum.

Not : Sıfırdan bir altyapıdan bahsetmiyorum. Dediğim gibi 2 yıl kadar önce aktif internet kullanıyordum.

Bölgede son internet kullanan kişi iptal edince altyapı kullanımdan kaldırılıyor. Başkasının başına geldiğini görmüştüm belki benzer bir şeydir.

Aramızda kalsın fiber de isteyecem. :)

Türk telekom’dan altyapı bekliyorsan hiç bekleme. Yatırımlar durmuş vaziyette ADSL gelirse dua et :) Paul Doany’e mesaj atman durumu değiştirmez çünkü mesajlara kendi bakmıyor Müşteri hizmetleri görevlendirlmiş otomatik mesaj gönderiliyor. Aradıklarında da sana söyleyecekleri bölgeniz bu dönem yatırım alanında değil ilerleyen dönemlerde arayın :D

Son düzenleme:
Aynen dediği gibi bu dönem yatırım alanı değil cümlesini söylerler :) . Ben de telefon çekmiyor diye aradım teknik ekip inceleme yapacak sonuçlanınca sizi ararız dedi. Birkaç gün sonra aradılar ve incelemeler sonucu sinyal kalitesinin yetersiz olduğunu ve dediğim gibi telefonun çekmediğini söylediler. Başta sevindim fakat ardından o güzel cümle geldi: " Fakat 2018 yılı içerisinde yatırım planlarında ne yazık ki bölgenize baz istasyonu kuramıyoruz." Hem reklamlarda bas bas Türkiye'nin dört bir yanında " full " çekiyor diyorlar, hem de İstanbul'un merkezinde çekmiyor ve bilmelerine rağmen bir şey yapmıyorlar.

Ahahha :D Yani orası sizin aranızda ama kablo tutarı pahalı. Kafaya göre çekmezler fiberi
Türk telekom’dan altyapı bekliyorsan hiç bekleme. Yatırımlar durmuş vaziyette ADSL gelirse dua et :) Paul Doany’e mesaj atman durumu değiştirmez çünkü mesajlara kendi bakmıyor Müşteri hizmetleri görevlendirlmiş otomatik mesaj gönderiliyor. Aradıklarında da sana söyleyecekleri bölgeniz bu dönem yatırım alanında değil ilerleyen dönemlerde arayın :D

Yanlış anlamayın dalga geçiyorum. Zaten TT den öyle bir beklentim yok. :)

Aynı bahsettiğin sorun bende de var ama 2 hafta önce altyapım gözüküyordu sanırım sistemden bilgisini silmişler. Ankastreye bağlı olan kabloları söktüm belkide ordan onlara sinyal gitmediğinden mi oldu diyeceğim ama sanmıyorum çünki port için başvurdum komple gitti. :)
Bir yapmayacakları içinde uğraşmaya değmez.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı