TTNET altyapı değişikliği sonrası internet yavaşlaması

Bundan yaklaşık 1.5 ay önce altyapım VDSL'e yükseltildi ve 1.5 aydır indirme ve yükleme hızım saçmalamış durumda. Müşteri hizmetlerini aradığımda ise bana şu an bir sorun gözükmüyor denildi. Sizce ne yapmam gerekiyor? 2 gün önce paket yükseltmesi yaptım ama hala aynı.

Bundan yaklaşık 1.5 ay önce altyapım VDSL'e yükseltildi ve 1.5 aydır indirme ve yükleme hızım saçmalamış durumda. Müşteri hizmetlerini aradığımda ise bana şu an bir sorun gözükmüyor denildi. Sizce ne yapmam gerekiyor? 2 gün önce paket yükseltmesi yaptım ama hala aynı.
Değerleri ve size vaat edilen hızları bizimle paylaşabilir misin? Daha kolay yardımcı oluruz.

Upload hızım 4 olması gerekiyor ama o çok sorun değil download hızım ise 14-16 olması gerekirken bu değerde. Valorant gibi Online oyunlarda ping sorunları yaşamaya başladım bu olaylardan sonra.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    28,3 KB · Görüntüleme: 38
Upload hızım 4 olması gerekiyor ama o çok sorun değil download hızım ise 14-16 olması gerekirken bu değerde. Valorant gibi Online oyunlarda ping sorunları yaşamaya başladım bu olaylardan sonra.
Sürekli böyle ise arıza kaydı oluşturulması gerek. Arada sırada böyle oluyorsa Server doluluğundan kaynaklanıyor olabilir.

VDSL paket kullanıyorsan bu hız normal değil millet bu hızı ADSL alıyor anormal bir durum var yani 16 Mbps ADSL de kullanırsın upload içinmi VDSL kullanıyorsun dediğim gibi bunu müşteri hizmetlerine belirt.

VDSL paket kullanıyorsan bu hız normal değil millet bu hızı ADSL alıyor anormal bir durum var yani 16 Mbps ADSL de kullanırsın upload içinmi VDSL kullanıyorsun dediğim gibi bunu müşteri hizmetlerine belirt.

Aradığımda aynısını onlara da söyledim ama inanın sanki sokaktan birini tutmuş telefona getirmiş gibi cahillik vardı üstünde bir sorumu bile cevaplamadı. Altyapı değişikliği yaparken biz bir talepte bulunmadık aksine habersiz bir şekilde değişim yapıldı sadece bilgilendirme mesajı geldi.

Hat değerlerinizi atabilir misiniz?

Aradığımda aynısını onlara da söyledim ama inanın sanki sokaktan birini tutmuş telefona getirmiş gibi cahillik vardı üstünde bir sorumu bile cevaplamadı. Altyapı değişikliği yaparken biz bir talepte bulunmadık aksine habersiz bir şekilde değişim yapıldı sadece bilgilendirme mesajı geldi.

Anlıyorum ama bir şekilde hız testi sonucunu müşteri hizmetlerine belirt vaat ettiğiniz hızı vermiyorsunuz de elinden başka bir şey gelmez.

@Alperen 28273737 iyi geceler ilk önce birkaç test yapmanızı isteyeceğim sizden, sonra size yardımcı olabilir miyim bir bakacağım.

İlk yapmanız gereken 192.168.1.1 girip modem ara yüzü üzerinden xDSL istatistik paneli üzerinden mevcut tanımlanmış hızı ve alabileceğiniz en yüksek hızı al taraflarda ise bağlantınızdaki kalite, paket kaybı ve gürültü seviyelerini bulup resmini bizimle paylaşınız.

NetSpeed sitesinden altyapı sorgula bölümünden adresinizi girip sonra karşınıza gelecek bilgileri paylaşınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı